Statybų pabaiga iškilmingai paminėta ketvirtadienio popietę „G46“ komplekso kieme.
Į atidarymo šventę susirinko objekto vystytojų partneriai, naujieji multifunkcinio komplekso „G46“ gyventojai, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis ir kiti valdžios bei visuomenės atstovai.
XIX amžiaus viduryje vienoje centrinių Kaune – Gedimino gatvėje statytuose trijuose senosios spaustuvės istoriniuose pastatuose, kurie buvo apgriuvę, po jų atnaujinimo įsikūrė 36 prabangius apartamentai ir 4 patalpos komercinei veiklai.
Priklausomai nuo dydžio ir aukšto, kuriame įrengti, apartamentai turi balkonus ar terasas ant stogo. Iš visų jų atsiveria išskirtiniai Kauno centro ir Žaliakalnio vaizdai.
Visuose trijuose pastatuose įrengti šiuolaikiniai liftai, į kuriuos patenkama tiesiai iš laiptinių, rakinamų elektronine spyna.
Istoriniame spaustuvės pastate išlaikyta ir tarpukariu įrengta laiptinė iš bromos vedanti į antrą aukštą.
Šalia pastatų įrengtos dvi patogios automobilių stovėjimo aikštelės, yra atskira patalpa vietos gyventojų dviračiams laikyti, zona vaikams žaisti.
„Vienas didžiausių iššūkių, su kuriais teko susidurti – suderinti naująją ir senąją architektūrą. Tai pavyko įgyvendinti. Kultūros paveldui priskiriami „G46“ apartamentai bei maksimaliai išsaugotas autentiškumas – senovinio pastato žavesys ir šių dienų kokybė“, – pristatydami statinius visuomenei kalbėjo objekto vystytojo „Etapas Group“ atstovai Donatas Miškinis ir Mindaugas Velička.
Šių pastatų vertę ypač pabrėžė architektūros istorikas Vaidas Petrulis, kuris susirinkusius supažindino su objekto istorinėmis subtilybėmis bei tarpukario Kauno kontekstu.
„Kauno savitumas – jo išskirtinė architektūra. Istorine prasme šie Gedimino gatvės statiniai Kaunui ne mažiau svarbūs nei daugelis kitų, esančių Laisvės alėjoje ar gretimose gatvėse. Tai, kad pavyko juos prikelti naujam gyvenimui, išlaikant nemažai senųjų detalių, yra sveikintinas pavyzdys“, – kalbėjo istorikas.
Nuo pastatymo pradžios 1856 metais dabartiniame multifunkciniame komplekse buvo įrengti butai, vėliau čia įsikūrė tabako fabrikas.
Nuo 1928 metų valdas ir pastatus įsigijo „Varpo“ bendrovė, leidusi kelis laikraščius. Po rekonstrukcijos objekte įsikūrė redakcijos ir spaustuvė, kiemo statiniuose buvo gyvenamieji butai.
Pastaraisiais metais senieji statiniai prašėsi naujo šeimininko rankos.
Objekto architektas – Mindaugas Miliūkštis.
˙