270 kvadratinių metrų ploto name šešiems asmenims viskas – kaip įprastame: virtuvė, svetainė, miegamasis, vaikų kambariai, senelių teritorija, vonia, garažas. Iš viso – septyni kambariai.
Tik lovos, stalai, kilimai, net klozetas ir vonia – virš galvos, o žmonės vaikščioja lubomis.
Kodėl gi taip nutiko?
„Bėdų pridarė vienas mūsų dinozauras, kuris buvo pririštas prie namo ir jį saugojo kaip šuo. Užuodė, kad netoli Palangos gyvena dinozaurė, veržėsi pas ją ir apvertė namą. Visa šeima – tėvai, du vaikai ir močiutė – gyvena apverstame name, o senelis nesutiko keisti gyvenimo būdo, todėl ir glaudžiasi kiemo būdelėje su širdele“, – juokauja „Dino parko“ steigėjas Andrius Aušra.
Prieš imdamasis tokio vienintelio ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse projekto, jis su žmona Vita drauge apžiūrėjo apverstus namus Vokietijoje, Austrijoje. Tie statiniai – mažesni negu lietuviškas.
V.Aušrienė tapo naujojo būsto dizainere – rinko sienų spalvas, baldus, buitinę techniką, indus, gėles.
Kol apžiūrinėji neįprastą namą, vonioje burzgia veikianti skalbimo mašina, tarsi pakabinta virš galvos.
Prieš trejus metus A.Aušra Radailiuose atidarė pirmąjį Lietuvoje dinozaurų parką.
„Žiemą dinozaurų parkas neveikia, bet ir tuomet žmonėms reikia pramogų. Todėl pastatėme šitą namą“, – sakė A.Aušra.
Fachverko stilius statiniui pasirinktas neatsitiktinai – mat klaipėdietis norėjo, kad jo namas primintų senąsias šio krašto architektūros tradicijas.
„Viskas buvo atliekama kaip įprastose statybose. Klaipėdietis architektas Vytautas Paulionis parengė projektą, viskas suderinta, gauti visi leidimai, kaip priklauso pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus. Gaila, kad biurokratiniai derinimai užtruko bene pusmetį, tik tuomet į darbus kibo statybininkų brigada“, – sakė A.Aušra.
Kalbama, kad rasti statybininkus pavyko ne iš karto – kelios statybų kompanijos atsisakė šio neįprasto projekto. Atėjusiems meistrams sukosi galva.
Iš pradžių galva svaigo ir V.Aušrienei – įrenginėjant kambarius norėjosi juos nufotografuoti, o paskui žiūrėti nuotraukas apvertus aukštyn kojomis.
Pasak A.Aušros, tokio pramogų namo statyba šiek brangesnė negu įprasto. Tačiau dabar namas tvirtas, atlaikytų net stipriausią audrą. Jame prispaudus bėdai būtų galima net gyventi.
Tačiau tai ištvertų ne visi.
Pabuvus viduje keletą minučių ne vienam smalsuoliui pradeda svaigti galva, ima pykinti.
„Tas pojūtis – kaip ir jūrligė. Viskas priklauso nuo žmogaus vestibiuliarinio aparato. Mat čia – atvirkštinė realybė, nauji pojūčiai, tiesiog žaismingai sujaukiama kasdienė rutina. Žmogus viską mato atvirkščiai, o dar ir grindys pakrypusios, tai kiekvieną veikia skirtingai. Vienam svaigsta galva, kitam – nieko. Bet užtat tai puiki proga naujai įvertinti kasdieninius įprastus dalykus, peržengti komforto ribas, trumpam išsivaduoti iš kaustančios tvarkos ir įpročių“, – aiškino naujojo namo savininkas.
Naujame name vietą rado ir kai kurios šeimos relikvijos.
Šalia namo pievelėje stovintis (kabantis) žalias „Volkswagen“ automobilis, vadinamasis vabalas, daug metų tarnavo A.Aušrai.
„Jis pagamintas 1972-aisiais. Kažkada juo važinėdavau, o prieš kokį dešimtmetį pelniau apdovanojimą – per Jūros šventę senųjų automobilių parade mano mašina buvo išrinkta gražiausia“, – pasakojo namo šeimininkas.
Antrajame pastato aukšte – erdvus garažas. Iš tikrųjų jis turėtų stovėti ant pamatų. Garaže galima apžiūrėti dešimt metų kauptą alaus skardinių kolekciją. Joje – 800 eksponatų, atkeliavusių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Mozambiko, Šri Lankos, Kinijos, Japonijos.
Čia saugoma ir pati pirmoji Lietuvoje daugiau kaip prieš dvidešimt metų pagaminta skardinė.
Įdomu užsukti ir į medžioklės trofėjų kambarį.