Žinios apie egzotinį vaisių greitai pasklido po Senąjį žemyną, kuriame ananasų paklausa atsirado kone akimirksniu. Vaisius ne tik paskatino sodininkystės, bet ir architektūros vystymąsi.
Pavyzdžiui, viename oficialių paveikslų matyti, kaip Anglijos monarchui Karoliui II dovanų įteikiamas ananasas. Paveikslas liudija, jog šis egzotinis vaisius Europoje tapo populiariu turto ir svetingumo simboliu, jo motyvų galima aptikti mene bei architektūroje.
Štai Johnas Murray, 4-asis Danmoro grafas, paliko savo protėvių namus Škotijoje ir išvyko į Virdžinijos koloniją Jungtinėse Amerikos Valstijose. Nors čia jis pirmiausia tapo žinomas dėl savo diplomatinių įgūdžių stokos, 1776-aisiais į Škotiją jis sugrįžo, kaip paskutinis Virdžinijos gubernatorius.
Po metų J.Murray gimtinėje stovinčią sodo oranžeriją patobulino puošmena – milžinišku ananasu.
Anuomet iš kelionių grįžtantys jūreiviai ant vartų stulpų uždėdavo ananasą kaip ženklą, jog jau grįžo namo. Šis gerokai įspūdingesnis betoninis ananasas taip pat simbolizavo J.Murray keliones svečiose šalyse.
Nepaisant ekscentriškos išvaizdos, nežinomo architekto suprojektuotas ananasas yra kruopštaus darbo pavyzdys, pasižymintis menininais ir techniniais ypatumais.
Škotijos istorinius pastatus bei kraštovaizdį sauganti organizacija 1973 metais rekonstravo išskirtinį pastatą. Neįtikėtina, tačiau statinys tapo prieinamas visiems besidomintiems – čia įrengtas viešbutis.
Nenuostabu, jog 1995-aisiais statinys išrinktas keisčiausiu pastatu Škotijoje.