Permainos Vilniuje – kuris iš dešimt projektų keis miesto veidą?

2016 m. balandžio 27 d. 11:17
Šiandien Vilnius užgniaužęs kvapą laukė bene daugiausia architektūros žvaigždžių subūrusio konkurso pristatymo – dešiniajame Neries krante, šalia Konstitucijos prospekto iškilsiantį verslo centro projektą kūrė net dešimt geriausių architektų komandų iš penkių šalių. Tad tokį konkursą sunku pavadinti eiliniu. Būsimo statinio išvaizda rūpinasi ne tik investuotojai, bet ir miesto savivaldybė bei Lietuvos architektų sąjunga. 
Daugiau nuotraukų (39)
Konkursas – proga prisidėti prie istorijos
Daugiau nei 40 mln. eurų – tokią sumą bendrovė „Lords LB Asset Management“ investuoja į multifunkcinį kompleksą „k18b“. Naujasis  komplekso plotas – apie 19 tūkst. kvadratinių metrų, jame bus sukurta apie tūkstantis darbo vietų, veiks 300 kambarių viešbutis.
Pasak Lietuvos architektų sąjungos pirmininko Mariaus Šaliamoro, šis konkursas suteikia galimybę architektams prisidėti prie vienos iš Europos sostinių architektūros istorijos formavimo.
„Planuojant pokyčius tokiose svarbiose Vilniaus miesto centro vietose tarptautinio architektūrinio konkurso organizavimas turėtų tapti norma,“ – neabejoja M.Šaliamoras.
Būsimasis statinys – lankstus ir darantis įtaką miestiečiams
Konkurse dalyvaujančio italų architekto Massimiliano Fukso nuomone, svarbių architektūros pasaulio figūrų dalyvavimas šiame konkurse užtikrins, kad tai bus aukščiausios kokybės statinys, suprojektuotas tvariai ir gerbiant aplinką.
„Architektūros kūriniai miesto centre visada susiję su išskirtine galimybe tapti istorija ir toliau kurti miesto kultūros tradicijas. Architektūra nėra vien tik statybos, ji kuria miesto dvasią ir esmę, kartu darydama įtaką ir tame mieste gyvenantiems žmonėms“, – teigė vienas iš dalyvių amerikietis Danielis Libeskindas.
Svetimas statinys būtų pasmerktas žlugti
Kalbėdamas apie verslo centro kūrimą  estų architektų studijos „KOKO Architects“ partneris Andrus Kõresaaras pabrėžė, kad būsimas pastatas neturėtų virsti svetimkūniu mieste, nes toks jis galiausiai žlugtų.
Danų „PLH Arkitekter“ studijos vadovas Steenas Enrico Andersenas kalbėjo, kad norint sukurti dermę tarp verslo pastatų ir miestiečių, pirmieji jų aukštai turėtų būti atviri ir kviečiantys įsilieti į miesto gatvės gyvenimą.
Šiai minčiai pritarė ir kaunietis architektas Gintautas Natkevičius. Pasak jo, šioje vietoje svarbu investuoti ne tik į pirmuosius pastatų aukštus, bet ir tinkamai ir harmoningai suformuoti šią urbanistinę kalvą, tinkamai suderinti senojo miesto požymius ir naujovišką statinį.
Vieta, kuri skirta ne tik dirbti, bet ir pramogauti
„Projektuojant verslo centrą, svarbu kompleksiškai ieškoti būsimo pastato tūrio ir jo vietos ryšio su miesto aplinka, išskirti konkrečios vietos požymius, kurie darytų pastatą išskirtinį“, – pridėjo „SP Architektų grupė“ direktorius Saulius Pamerneckis.
Vilniečių architektų iš studijos „Arches“ nuomone, naujai kuriami verslo centrai turėtų veikti klasterių principu. Kartu besidarbuojantys architektai Edgaras Neniškis, Rolandas Liola, Arūnas Liola tarsi atkartojo kitos konkurso dalyvio, studijos „Arrow“ iš Danijos įkūrėjo Ulriko Raysse'o mintį, jog moderniame verslo centre žmonės turėtų ne tik dirbti, bet ir gyventi bei pramogauti.
Konkurso nugalėtojas bus paskelbtas balandžio 29 dieną.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.