Kaip festivalio rengėjai apibūdino, šis pastatų kompleksas yra išsiskiriančio ir šiuolaikinio architektūrinio mąstymo pavyzdys bei radikaliai naujoviškas ir modernus projektas, stovintis tropinėje aplinkoje. Paskutiniąją festivalio dieną taip pat išrinkti ir kiti nugalėtojai – geriausias ateities projektas, geriausias kraštovaizdis, geriausias mažas projektas ir „Color Prize“ nominacijos laureatas.
Geriausias metų pastatas „The Interlace“, autoriai – „OMA“ ir Ole Scheeren
Pasak festivalio žiuri, namų kompleksas „The Interlace“ yra vienas ambicingiausių daugiabučių projektų visoje Singapūro istorijoje. Painus kompleksas – gyvenamosios ir viešosios erdvės, susipynusios su natūralia aplinka. Vokiečių kompanijos OMA projektas laužo įprastus statybų standartus – iki šiol Singapūre stūksantys daugiabučiai būdavo atskirti vienas nuo kito, o jų forma niekuo neišsiskyrė. „The Interlace“ sudarytas iš 31 daugiabučio, kiekvienas jų yra šešių aukštų ir 70 metrų ilgio. Visi pastatai yra išdėstyti šešiakampio forma, o besijungiantys daugiabučio blokai suformuoja 8 didžiulius vidinius kiemelius ir primena atskirą daugiaaukščių miestelį.
Geriausias ateities projektas – daugiabutis Vankuverio namai Kanadoje, autorius – studija „BIG – Bjarke Ingels Group“
Festivalio žiuri žavėjosi šiuo būsimu projektu Kanadoje, pasak jų tai statinys, kuris atspindi naują miesto tipologiją bei sušvelnina niūrią urbanistinę aplinką – šalia esantį viaduką. Vertintojų nuomone, šio pastato architektūra turėtų paveikti tiek įvairių miestų valdžios atstovus, tiek nekilnojamo turto vystytojus visame pasaulyje.
Kiti laimėtojai
Geriausias metų kraštovaizdis – „Yanweizhou Park“ Kinijoje, autorius – studija „Turnescape International
Geriausio mažo projekto prizo laureatas – „Lidingövallen mažojo futbolo stadionas“ Švedijoje, autorius – studija „DinellJohansson“
„AkzoNobel“ prizas geriausiam spalvų pritaikymui eksterjere – „ONS INCEK“ demonstravimo salė ir biuras Turkijoje, autorius – studija „Yazgan Design Architecture“
Parengta pagal archdaily.com