1. Vyninė „L‘Ammiraglia Frescobaldi“
Suprojektuota Piero Sartogo ir Nathalie Grenon, ši vyninė išsiskiria savo neįprastu dizainu. Didžiulis stogas primena kiro sparną, kuris sklando virš netoliese esančios Tirėnų jūros pakrantės.
2. Vyninė „Antinori“
Įspūdingų formų vyninė, įsikūrusi kalvose tarp Florencijos ir Sienos miestų, parodo glaudų ryšį tarp natūralios gamtos ir žmogaus kūrybos. Vyninės stogas padengtas vynmedžiais, o šviesa pro stoge esančias dvi horizontalias angas prasiskverbia į pastato vidų. Vynas yra saugomas giliai rūsiuose.
3. „Leonardo Da Vinci Montalcino“ vyninė
Netoli Sienos miesto esanti vyninė sujungia technologiją ir laiko patikrintas tradicijas. Moderni pastato struktūra – tai architekto Marco Pignattai darbas. Iš išorės vyninė atkartoja kalnuotą vietovę, o viduje – dailių formų medininė konstrukcija nusitęsia išilgai vyninės grindis. Čia gaminamas vyno mylėtojams gerai žinomas raudonasis vynas „Brunello di Montalcino“.
4. Vyninė „Rocca di Frassinello“
Vyninė suprojektuota garsaus architekto ir vyno mylėtojo Renzo Piano. Įspūdingas vaizdas atsiveria nuo šalia esančios kalvos viršūnės.
5. Vyninė „Icario“
Vyninė garsi ne tik puikiu raudonu čia gaminamu vynu, bet taip pat savo šiuolaikine architektūra. Įsikūrusi Val d‘Orcia regione, vyninė sudaryta iš 4 kubo formos akmeninės struktūros pastatų. Viduje – daug natūralios šviesos, kuri prasiskverbia pro nedideles angas stoge. Čia rengiamos šiuolaikinio meno parodos.
6. Vyninė „Petra“
Modernaus dizaino vyninė garsėja senovinėmis Toskanos regiono vyndarystės tradicijomis. Architektas Mario Botta suprojektavo cilindro formos vyninę, kurios fasadas atkartoja netoliese esantį šlaitą. Tunelį, kuris tęsiasi iki pat kalno centro, M.Botta pavadino „bambagysle, jungiačia mus su motina Žeme“.
7.Vyninė “Le Mortelle Antinori“
Vyninė pavadinta augalo miros vardu, kuris auga Tioskanos regiono pakrantėje. Vyninės cilindro formos rūsys, kuriame yra trys skirtingi aukštai, pastatytas iš natūralių medžiagų. Viršutiniame aukšte – vynuogių saugykla, antrame aukšte – rauginamas vynas. Pačiame apatiniame aukšte, rūsyje, vynas paliekamas brandinti metų metams. Rūsyje požeminės uolienos padeda palaikyti tinkamą vynui laikyti temperatūrą.
8. Vyninė „Colle Massari“
Suprojektuota Edoardo Milesi, vyninė primena medinę dėžutę, pastatytą ant kalvos. Architektas šiuo projektu siekė sukurti erdves, o ne įprastą pastatą. Vyno gamyba ir visas brandinimo procesas vyksta panaudojant natūralią energiją, todėl ši vyninė – viena ekologiškos architektūros pavyzdžių.
9. Vyninė Fonterutoli
Šioje vyninėje gaminamas garsus itališkas vynas – „Chianti Classico“. Vyninės architektė Agnese Mazzei suprojektavo vyninę taip, kad ši derėtų prie ją supančios aplinkos ir kuo labiau į ją įsilietų. Rūsyje – daugybė vyno statinių, o rūsio sienos – iš paprastų uolienų.
10. Vyninė „Pieve Vecchia“
Ši vyninė – dviejų žymių architektų Enrico Sartori ir Cini Boeri darbas. E.Sartori, pasitelkęs profesionalių specialistų komandą suprojektavo rūsį, o C.Boeri buvo atsakingas už patalpas, esančias virš rūsio. Didžiausias dėmesys buvo telkiamas į tai, kad statinys harmoningai įsilietų į jį supančią gamtą. Pro didžiulius langus nuolat patenka daug šviesos ir gaivaus oro, o skliautuotas stogas, rodos, sujungia žemę su dangumi.
Parengė Milda Sendžikaitė