Ketvirtį amžiaus Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenanti moteris dažnai grįžta į gimtinę, nes pasiilgsta draugų, nuoširdžių pašnekesių, koncertų bei pasivaikščiojimų po Vilniaus senamiestį.
Neseniai menininkė ir dizainerė sostinės galerijoje „Arka“ pristatė savo kūrybos parodą „Entropija“.
Tačiau nemažiau įdomu ir tai, kad Loreta su savo vyru Johnu Hornall (70 m.)šiuo metu gyvena name, laikomame pasaulio įžymybe.
Prieš penkiolika metų, po judviejų vestuvių, Loreta ir Johnas buvo įsikūrę Siatle, kur vyras vadovavo vienai didžiausių dizaino kompanijų Amerikoje. Tada šeima gyveno trijų aukštų name, samdė namų tvarkytoją.
Vėliau Johnas Siatle pardavė dizaino kompaniją ir jiedu persikėlė į San Fransiską.
Ten pasistatė namą, kuris ir tapo pasauline įžymybe, mat jį projektavo viena geriausių San Fransiske architektų kompanijų „Turnbull Griffin Haesloop“.
Stiklinis namas atrodo kaip akvariumas. Jame daug natūralios medienos, viena siena – vien stiklas. Gyvename sekvojų miško pašonėje, šalia nėra kaimynų.
Ar Loretai patinka jame gyventi?
„Ne. Johnas jaučia silpnybę aukštos klasės dizainui ir kartais nuvairuoja į pievas. Jis yra didelis estetas, tad patogumą gali paaukoti dėl išvaizdos.
O man – priešingai. Aš niekada neaukosiu funkcionalumo“, – šypsosi pašnekovė.
Šiuo metu name jie gyvena dviese, erdvės daug, bet garso izoliacija – prasta. Viskas girdisi, kas vyksta už kambarių sienų.
Moteriai ir šviesos šiame name per daug. Ją tai trikdo.
„Gal todėl, kad esu lietuvė. Kai atvažiuoju į gimtinę, gyvenu kaip žiurkė – užsidarau visas langines, nes man patinka būti tamsoje“, – svarstė ketvirtį amžiaus Amerikoje gyvenanti moteris.
Jos dukra Ieva iš pirmos santuokos jau dešimt metų mokosi ir gyvena Siatle. Iš pradžių krimto mikrobiologijos mokslus, tačiau likus porai mėnesių iki baigimo pakeitė kryptį – pasirinko tarptautinę politiką ir ekonomiką.
O Loreta vis dar dirba dizaino srityje. Tiesa, ji atrado ir sodininkystės pomėgį. Prie namų yra daug žemės, tad ji fanatiškai gražina aplinką. „Galėčiau būti landšafto architektė“, – neabejoja.
Ar Amerikoje įmanoma pragvyenti iš meno? „Iš komercinio – lengvai. Tiek mano vyras, tiek aš tai įrodėme. Vienais metais mano vyro dizaino kompanija buvo pelningiausia Amerikoje. Jam dirbo apie aštuoniasdešimt dizainerių“, – sakė penkiasdešimtetė leituvė, įsikūrusi viename įdomiausių pasaulio namų.