Pirmo klausimo apie tai portalas sulaukė dar 19.18 val.
„Gal žinote kodėl jau virš valandos Kauno rajone skraido sraigtasparniai?“, – rašė Kauno rajono gyventoja.
„Kas vyksta Kaune? Jau kelias valandas zuja malūnsparniai virš Šilainių?“, – panašiu metu, 19.21 val., rašė ji.
Praėjus beveik valandai, panašu, kad skraidymas nesibaigė. Gautas dar vienas laiškas, taipogi iš Kauno rajono.
„Gal žinote, kodėl Kaune virš Ringaudų, Akademijos ir kiek toliau aplinkui jau antra valanda skraido sraigtasparnis/malūnsparnis? Mirksi dvi raudonos šviesos, o sraigtas sukasi ir šviečia, sukurdamas žalią apskritimą?“, – kiek detalesnę informaciją atsiuntė kaunietė.
Dėl šios situacijos klausimų šiuo metu kyla daugiau, nei yra atsakymų. Deja, dėl ko sraigtasparniai neduoda ramybės Kauno miesto ir rajono gyventojams, rasti nepavyko.
Portalas „Kas vyksta Kaune“ susisiekė su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Kauno apskr. VPK) budinčiu pareigūnu, tačiau nesėkmingai. Pareigūnas teigė, jog jokios informacijos apie tai neturi, tad situacijos pakomentuoti negali.
Primename, jog panašus įvykis buvo šių metų vasarą. Rugpjūčio mėnesį kauniečiai taip pat kėlė klausimus dėl ratus virš miesto sukančio sraigtasparnio. Tiesa, tuo metu jis skraidžiojo kiek vėliau, apie 2–3 val. nakties.
Vėliau paaiškėjo, jog vyko VST Operatyvaus reagavimo kontratakos komandos taktinės pratybos, kurių metu buvo naudojamas ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis.
Pastebėtas sraigtasparnis – Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų
„Bendraukime“ susisiekė su Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Karinių viešųjų ryšių skyriaus atstovais.
„Kauno miesto ir rajono gyventojų antradienio vakarą pastebėtas orlaivis yra Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8T, skrydis buvo vykdomas pagal iš anksto suderintą ir patvirtintą skrydžio planą. Skrydžio metu buvo atliekami specialūs manevrai, skirti lakūnų kompetencijų ir profesinių įgūdžių treniravimui.
Svarbu pabrėžti, kad naktiniai mokymai yra būtina dalis aviacijoje. Jie ne tik suteikia lakūnams galimybę lavinti gebėjimus veikti sudėtingomis ir riboto regimumo sąlygomis, bet ir užtikrina, kad būtų surinktos reikiamos skrydžio valandos, būtinos jų kvalifikacijos palaikymui ir tobulinimui.
Tokie mokymai ypač svarbūs vykdant užduotis, susijusias su gelbėjimo operacijomis ar misijomis, kurių sėkmė gali priklausyti nuo gebėjimo dirbti ekstremaliose situacijose“, – komentavo Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Karinių viešųjų ryšių skyriaus atstovai.