Moteris negalėjo patikėti, kad ant kai kurių laikinosios sostinės namų vis dar iš toli šviečia gatvių pavadinimai, parašyti kirilica.
Ji miesto valdžios atstovų klausė, kodėl kai kurios Kauno gatvės vis dar rašomos rusiškai, o ne kokia nors kita užsienio kalba, arba kodėl nėra paliktas vienas – lietuviškas gatvės pavadinimas?
„Lietuva yra nepriklausoma jau daugiau nei 24 metus. Šalis tapo Europos sąjungos dalimi. Į mūsų didžiuosius miestus, o taip pat ir Kauną, atvažiuoja galingiausi planetos vadovai, pasaulinio garso žvaigždės. Taip pat ir kitos delegacijos, gerbėjai plūsta iš viso pasaulio. Ir kokį Kauną jie mato? Miesto gatvės – vis dar užvardintos kirilica! Didžiausiomis raidėmis, šviečia per visą rajoną!
Kokią žinutę mes jiems siunčiame? Kažkas baisaus. Ir tai daroma su valdžios žinia? Ar mums tikrai reikalingi sovietmetį menantys užrašai?
Manau, kad mūsų valstybėje turėtų būti vartojama valstybinė kalba. Man kyla klausimas, kodėl mes vartojame ir ant sienų gatves rašome rusų kalba, o ne angliškai, prancūziškai, vokiškai?“ – piktinosi skaitytoja Rūta.
Paslėpti užrašai atsidengė dėl išorinių veiksnių
Šilainių seniūnas Virginijus Naruševičius „Bendraukime“ komentavo, kad kirilica parašyti gatvių užrašai atsidengė dėl išorinių veiksnių, tačiau netrukus bus vėl paslėpti.
„Atliekant šio statinio apžiūrą, pastebėjome užsilikusį rusišką gatvės pavadinimą. Dėl namo, Rasytės g. 4, esančio rusiško gatvės pavadinimo, informaciją jau perdavėme namą administruojančiai įmonei, kuri įsipareigojo artimiausiu metu pašalinti arba uždažyti šį užrašą. Namas turi lietuvišką adresą, dėl išorinių veiksnių užslėptas adresas atsidengė“, – komentavo Šilainių seniūnas V. Naruševičius.