Užgavėnių organizatoriai – Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis ir Šeduvos kultūros ir amatų centras – laukė visų: didelių ir mažų, raitų, pėsčių, važiuotų. Permainingas savaitgalio oras Užgavėnių dalyvių nebaugino – laikas vyti žiemą lauk!
„Žiema, nusibodai, štiš, tuoj pavasaris prašvis!“, „Čimdži rimdži, šakar makar teateinie pavasaris!“, – skelbė užrašai ant tvorų.
Linksmos, sočios, muzikalios Užgavėnės klegesio, dainų, juoko pripildė kaimo gatvę, kiemus ir gryčias. Orą grojimu, dainomis, šokiais, gera nuotaika drebino Radviliškio kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“, Šeduvos kultūros ir amatų centro folkloro ansamblis „Melnyčia“, Smilgių kultūros centro tradicinė kapela „Aušrinė“, Alksniupių kultūros namų bendruomenė, Sidabravo kultūros namų bendruomenė, Skėmių seniūnijos kolektyvas. Šventę šmaikščiai vedė išmoningos, kūrybingos Šeduvos kultūros ir amatų centro darbuotojos Izolina Staniulienė ir Livita Tvarevičienė.
Kaime siautė, pokštus krėtė, dalyvius kalbino, šokdino šio ir ano pasaulio būtybės, įmantriausių kaukių savininkai. Aplink sukosi raganos, velniai, jaunikiai ir jaunosios, baisios gražuolės ir baisūs gražuoliai, karžygiai, arkliai, meškos, kiškiai... Persirengti antgamtinėmis būtybėmis, žvėrimis, gyvuliais, kitoniškais žmonėmis ar dar kitkuo – viena svarbiausių Užgavėnių apeigų. Pati gražiausia kaukė pagerbta rinkimuose.
Vienas azartiškiausių Užgavėnių momentų – lemiama storojo Lašininio ir liesojo Kanapinio kova. „Žiema, žiema, eik iš kiema!“ – skandavo įnirtingos kovos žiūrovai. Kad ir kaip stengėsi dešromis apsikabinėjęs Lašininis, Kanapinio neįveikė – pavasaris ateis!
Stiprūs vėjo gūsiai kiek pakoregavo Morės deginimo ceremoniją – kad nekiltų gaisro pavojus, aukšta Morė buvo sudeginta gulomis.
Užgavėnės – viena iš ilgamečių Kleboniškių kaimo tradicijų. Šių metų Užgavėnių nuotaiką pratęsia paroda „Užgavėnių kaukės“ – pro gryčių langus ir ekspozicijose į muziejaus lankytojus žvelgia net 53 Užgavėnių personažai: mitinės būtybės, žvėrys, gyvuliai, jaunosios ir jaunikiai, moteraitės ir vyrukai, bobulytės ir diedukai, Lašininis ir Kanapinis bei kiti.
Parodoje eksponuojamos kaukės iš Kleboniškių kaimo buities skyriaus eksponatų rinkinio, kaukių autoriai – tautodailininkai Saulius Tamulis ir Eugenijus Arbušauskas.
Paroda „Užgavėnių kaukės“ veiks iki vasario 28 dienos.
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio inf.