Netektį išgyvenantis dainininkas A. Penikas gavo dar vieną smūgį į paširdžius: „Viską daro pinigai“

2020 m. gruodžio 22 d. 21:38
„Nužmogėjimas“, – atsiduso dainininkas, vokalo pedagogas Alfonsas Penikas, neseniai patyręs dvigubą smūgį. Praėjusį ketvirtadienį jis palaidojo motiną, sulaukusią 87 metų. 
Daugiau nuotraukų (7)
Žinomam vyrui teko ne tik susitaikyti su brangaus žmogaus netektimi, bet ir patirti, jog ne mažiau klastingi už mirtį kartais būna žmonės. Po mirties dingo auksiniai mamos auskarai – A.Penikas įtaria, kad jie buvo nusegti arba ligoninėje, arba morge. 
Jam neapsakomai skaudu, kad kažkas pelnosi iš žmogaus mirties. „Tai visiškas nužmogėjimas. Viską daro pinigai“, – apmaudžiai kalbėjo A.Penikas. 
Atsakymas dėl COVID-19 – tik po mirties
Paskutinį kartą savo mamą jis matė gruodžio 10-ąją, kai sušlubavus sveikatai garbaus amžiaus moteris buvo paguldyta į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę. 
Vėliau dainininkas sužinojo, kad mama pervežta į Mykolo Marcinkevičiaus ligoninę, jai atliktas testas dėl COVID-19, ji paguldyta į stebėjimo palatą, kol kas joks gydymas netaikomas. 
Telefonu susisiekti su mama, ligoninėje praleidusia nepilnas dvi paras, buvo nebeįmanoma – ji buvo per daug silpna, kad atsilieptų. „Kai paskambindavau, personalas man vis pranešdavo, kad ji tebėra tarpinėje zonoje, į skyrių neperkelia, nes laukia tyrimų dėl COVID-19 atsakymo“, – pasakojo A.Penikas. 
Tačiau moters būklė sparčiai blogėjo, ir ji mirė. Kaip sakė A.Penikas, diagnozių buvo daug: širdies nepakankamumas, bėdos dėl inkstų, kitos problemos.
Tik po mirties atėjo atsakymas, kad jo motinos COVID-19 testo atsakymas neigiamas.
Dingo tėvo dovanoti auskarai
Moters kūnas buvo pervežtas į Vilniaus laidojimo rūmus, ten nuvykusiam A.Penikui buvo leista žvilgtelėti į mamą. 
„Man parodė tik veidą – ir kaip nustebau pamatęs, kad nebėra jos auskariukų. Auksinių, labai estetiškų ir subtilių, kurios jai dovanojo mano tėvas“, – pasakojo A.Penikas.  
Iš ligoninės atsiėmęs motinos daiktus jis viską atidžiai peržiūrėjo: buvo viskas – laikrodukas, mobilusis telefonas, kiti asmeniniai daiktai, tačiau auskarų tarp jų nebuvo. 
„Negaliu apsakyti, kaip esu sukrėstas. Nežinau, kada ir kur jie galėjo būti nusegti, tik spėju, jog tai padaryta po jos mirties. Nes puikiai žinau, kaip sunkiai jie atsisega“, – kalbėjo atlikėjas. 
Ligoninė prisidengė konfidencialumu 
Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės direktorius Rimvydas Turčinskas atsisakė pakomentuoti šį įvykį: „Klausimai yra tiesiogiai susiję su gydyta paciente, todėl remiantis įstaigos pavirtintomis vidaus tvarkos taisyklėmis, Lietuvos Respublikos duomenų apsaugos įstatymu visa informacija, susijusi su paciente, laikoma konfidencialia, o teisė gauti tokio turinio informaciją suteikiama tik įpėdiniams pagal testamentą (įstatymą), sutuoktiniui (partneriui), vaikams, tėvams.“ 
Vilniaus laidojimų rūmai: darbuotojai vengia kontakto su mirusiojo palaikais
Vilniaus laidojimų rūmų atstovė portalui lrytas.lt taip pakomentavo šį atvejį: „Mirusiųjų pacientų transportavimo iš asmens sveikatos priežiūros įstaigos bendra tvarka yra tokia – laidojimo paslaugas teikiančios įmonės du darbuotojai atvyksta bet kuriuo paros metu specializuotu transportu paimti mirusiojo palaikų į ligoninės iškvietusio skyriaus patalpas nurodytu laiku. 
Mirusiojo palaikai laidojimo paslaugas teikiančiai įmonei perduodami gabenti į laikino saugojimo vietą kartu su lydimuoju dokumentu, kuriame įrašomi mirusiojo asmens tapatybės duomenys, vertybių aprašas (jei tokių yra), arba pažymima, kad vertybių nėra.
Aprašytu atveju mūsų įmonės darbuotojai buvo įspėti, kad mirusioji ligoninės pacientė priskirta prie mirusiųjų nuo COVID-19 ligos (tuo metu dar nebuvo aiškus T.Penikienės tyrimų dėl COVID-19 atsakymas – Red.). 
Tokiu atveju, vadovaujantis galiojančiais Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos ir Vyriausybės teisės aktais dėl mirusiųjų nuo COVID-19 ligos palaikų tvarkymo ir laidotuvių organizavimo, mirusiosios kūnas mirties vietoje ligoninės darbuotojų buvo įdėtas į nepralaidų, nepermatomą, užsegamą maišą ir perduotas mūsų įmonės darbuotojams kartu su lydimuoju dokumentu, kurį pasirašė mirusiosios palaikus perdavę ir priėmę darbuotojai. Vertybių apraše pažymėta, kad vertybių nėra.
Laidojimo paslaugas teikiančių įmonių darbuotojai, vykdydami savo darbo funkcijas, susiduria su rizika dėl tiesioginio kontakto su mirusiųjų nuo COVID-19 ligos pacientų palaikais. Vykdant tolimesnes procedūras (palaikų saugojimą, perdavimą artimiesiems ar kitam paslaugų teikėjui), dėl pavojaus, kad virusas gali išlikti ir ant mirusiųjų kūnų, vengiama bet kokio tiesioginio kontakto su mirusiojo palaikais.“
A.Penikas žada kreiptis į policiją
Apie dingusius auskarus papasakojęs draugams A.Penikas gerokai nustebo sužinojęs, jog mirusių žmonių apvaginėjimai nėra jau tokia didelė retenybė. 
„Išgirdau, kad vienos giminaitės mamai nuo kaklo buvo nuimta grandinėlė, o pažįstamas gydytojas pateikė atvejį, kai senyvam vyrui po mirties buvo išlupti auksiniai dantys“, – pasakojo atlikėjas.
Šio įvykio A.Penikas neketina palikti ramybėje – rengiasi rašyti pareiškimą policijai. 
MirtisVagystė^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.