Tokie ir panašūs pokštai, lydimi nuotraukų, užkariavo socialines erdves. Internautai šaiposi iš panikos, kilusios dėl bananuose rastų adatų.
„Pirkau obuolį – radau štai ką!!! (Nuotraukoje – obuolys, pervertas dideliu peiliu – red. past.) Atrodė normalus obuolys, atsikandau, ir štai! Ar tai normalu?! Ką veikia apsauga? Atlyginimus gauna iš mokesčių mokėtojų pinigų, už ką mes jiems mokam algą? Atsakykit kas nors! Dalinkitės visi šia žinute, tegu pamato visi, dalinkitės!!!“
Šmaikštūs internautai socialiniuose tinkluose dalijasi nuotraukomis, kuriose užfiksavę neva bananuose rastus daiktus: atsuktuvą, kojines, prezervatyvą ar kitus.
Taip jie reaguoja į vis gausėjančius pranešimus apie įvairiuose pirktuose produktuose rastas adatas.
Panika prasidėjo rugsėjo mėnesį, kai viešoje erdvėje plačiai nuskambėjo incidentas Australijoje – šios šalies parduotuvėse šimtuose braškių buvo rastos įsmeigtos adatos.
Netrukus ši manija atkeliavo ir į Lietuvą. Prieš savaitę apie prekybos centre pirktame banane rastą adatą pranešė šiaulietė, vėliau toks radinys rastas ir Kaune.
Vilniuje pranešta apie prekybos centre pirktą atšaldytą kiaulienos sprandinę, kurioje buvo rasta adata, bet, kaip teigė ją radusi vilnietė, ji panaši į injektavimo.
Praėjusį ketvirtadienį viename Marijampolės prekybos centre bananų nusipirkęs vyriškis taip pat rado adatą. Pirkėjas savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalino nuotrauką, kurioje matyti prakąstas bananas ir įstrižai įsmigusi adata.
Kai kurie komentatoriai mano, kad tai suklastota. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pabrėžė, kad šią savaitę iš viso sulaukė 3 pranešimų apie vartotojų įsigytuose bananuose rastas adatas.
„Šiuo laikotarpiu, kol nebus baigtas išsamus tyrimas ir nustatyti nusikaltimą vykdę asmenys ar asmuo, vartotojams, įsigyjantiems bananų, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba rekomenduoja būti atidiems ir prieš bananus valgant, juos labai įdėmiai apžiūrėti ir jei yra galimybė supjaustyti“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-valstybinė maisto produktų inspektorė Agnė Kolkaitė.
Pasak jos, turimi duomenys atskleidžia, kad prekybos centrams, iš kurių buvo gauti nusiskundimai dėl adatų, bananus tiekia skirtingi tiekėjai, taip pat skiriasi ir bananų klasės.
Įtariama, kad šios pavienės nusikalstamos veikos galėjo nutikti paskutiniuose prekybos grandinės etapuose, o ne importo metu, taip pat neatmetama, kad prekybos salėse apsilankę piktavaliai lankytojai galėjo tyčia įsmaigstyti adatų į bananus.
Prekybos centrai visoje Lietuvoje labai sustiprino vaisių ir daržovių kontrolę sandėliavimo ir kituose etapuose, taip pat ėmėsi stebėjimo kamerų įrašų peržiūros.