Pasak moters, kalakutienos šašlykas keptuvėje per kelias minutes virto paukštienos sriuba. Nustėrusi moteris net nufotografavo, kiek vandens išskyrė pakepintas šašlykas.
„Ar tik nebus mėsa prišvirkšta skysčių, kad daugiau svertų ir pirkėjai daugiau už produktą sumokėtų? Nes tiek vandens neišskiria jokia mėsa. Baisu net valgyti tokią „sriubą“ , – rašė sunerimusi „Bendraukime“ skaitytoja.
Pirkėja prašė specialistų pagalbos padėti išsiaiškinti, ar susirūpino bereikalingai, ar jos žodžiuose gali būti tiesos?
„Kaip atskirti, kada mėsos svoris yra „pripūstas“? Ar tai legalu?“ – klausė ji.
***
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja-valstybinė veterinarijos inspektorė Vilma Rudokaitė atkreipė dėmesį, kad pirkėjos įsigytas produktas yra mėsos pusgaminis.
„Vadovaujantis teisės aktų nuostatomis, mėsos pusgaminis – tai šviežia mėsa, į kurią pridėta maisto produktų, prieskonių arba maisto priedų. Tokiame produkte gali būti pridėtinio vandens, taip pat mėsa gali būti injektuota ar masažuota specialiais tirpalais ir tai priklauso nuo produkto paruošimo technologijos.
Visa tai nurodyta produkto ženklinimo etiketėje. Pridėtinės medžiagos tokiam produktui suteikia papildomo skonio, suminkština mėsą ir pan. Pastebėtina, kad įsigytas produktas taip pat yra skystame marinate ir skirtas greitam terminiam apdorojimui ant atviros ugnies.
Norint įsigyti grynos vištienos, reiktų rinktis paukštienos krūtinėlę, kulšeles, šlauneles ar kitas skerdenėlių dalis, kurios negali turėti jokių pridėtinių medžiagų, negali būti apdorotos jokiais kitais būdais, išskyrus šaldymą. Todėl prieš įsigyjant produktą, būtina atidžiai skaityti ženklinimo etiketę ir sudedamųjų dalių sąrašą“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja-valstybinė veterinarijos inspektorė Vilma Rudokaitė.