Atsiliepia greitai ir aiškinamės pusantros minutės, kurioje vietoje guli žmogus. Kadangi pravažiavau, natūralu – pažiūrėti, ar žmogus gyvas, neišeina... Po to perjungia ir vėl ta pati istorija su medikų linija... Taigi, dvi su puse minutės vien aiškinimasis, kur guli žmogus...
Po 15 min., skambutis. Skambina medikai ir sako, kad nieko neranda, o vėliau paaiškėja, kad ne toje tilto pusėje ieško. Užsiminus apie bendrą pagalbos telefoną išgirstu atsakymą: „Tai kad mes su jais nieko bendro neturim“...
Prisijungiu prie Vilniaus miesto vairuotojų informacinio puslapio, kuriame galit pamatyti, kas matosi per kameras ir nusiraminu pamatydamas pirmosios pagalbos medikus šalimais žmogaus, kuris po kelių minučių atsistoja.
Neturiu priekaištų medikams, daro ką gali ir pats esu jiems dėkingas, kai ekstremaliu atveju atvyko per 6 min., bet klausimai kitur: Vilniuje išleidus 900 tūkstančių eurų gegužės mėn. pradėjo veikti 103 naujos kameros.
Policijos komisariate vaizdą stebi du operatoriai. Dienos metu vienoje judriausių gatvių 200 m. nuo Vyriausybės, mažiausiai 20 min. prieš kamerą ant žemės guli žmogus. 112 ir medikų linijos nesujungtos, o jei sujungtos, tuomet sistema ryškiai neveikia.
Kodėl gulėjo žmogus, nežinau.. Širdis? Epilepsija? O kad ir neblaivus – prie 6 laipsnių temperatūros gulint ant grindinio galima lengvai pasigauti plaučių uždegimą ir atsigulti į ligoninę, o tuomet jo gydymas bus apmokėtas iš biudžeto.
Biudžeto, kurį sunešame mokėdami įvairiausius mokesčius ar PVM’ą, to, kuriame nėra galimybės kelti medicinos darbuotojų, mokytojų ir policininkų atlyginimus, to iš kurio buvo nupirktos ir prižiūrimos tos pačios kameros...
***
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) atstovas spaudai Paulius Radvilavičius komentavo, kad Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato dirbantys stebėtojai, per kameras pastebėję į nelaimę patekusius žmones, nedelsdami informuoja apie tai Operatyvaus valdymo skyrių, kurio pareigūnai į įvykio vietą būtinai siunčia patrulių ekipažą.
„Vis dėlto, du stebėtojai gyvuoju laiku ne visuomet gali pastebėti visa, kas verta dėmesio – būtent todėl visų kamerų transliuojamas vaizdas yra įrašinėjamas, o vaizdo įrašas kurį laiką saugomas. Reikia pasidžiaugti, kad gyventojai jautriai reaguoja pastebėję gulintį žmogų ir apie tai praneša BPC telefonu 112. Būtent tokių pranešimų gauname ir registruojame daugiausia“, – komentavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas.