„Labai nustebau išvydęs tokį vaizdą. Man keistai pasirodė ne tik vėliava, keistai atrodė ir prie apkasų vaikštinėję uniformomis persirengę žmonės. Čia atvykstame dažnai maudytis. Esu matęs šiose vietose ir daugiau asmenų su senovinėmis nacistinėmis uniformomis, – pasakojo klaipėdietis. – Manęs tai nebaugina. Bet kiekvieną dieną nepratęs matyti iškeltos svastikos.“
***
Pajūrio regioninio parko direkcijos ekologas Erlandas Paplauskis komentavo, kad skaitytojo aprašyta vėliava buvo ekspozicijos apie du nusikalstamus režimus dalis.
„Memel Nord“ įtvirtinimuose nusikalstamų žmonijai režimų – nacių ir sovietų – vėliavos yra eksponuojamos ir ne kartą buvo panaudotos ir bus ateityje naudojamos istorinių įvykių rekonstrukcijos renginiams sukurti vizualinei diaramai fotosesijoms.
Pabrėžiu, kad mes nepropaguojame nacių ir komunistų ideologijos, kuri buvo nusikaltimai žmonijai. Šio muziejaus tikslas rekonstruoti istorinius įvykius. Rodome šių dviejų nusikalstamų režimų vėliavas tik kaip eksponatus. Tuo metu, kaip ir kasmet, vyko napoleonistikos festivalis, kurio metu buvo sukurtas Napoleono rekonstrukcinis mūšis.
Tam, kad užfiksuotume to meto mūšio vaizdą su uniformomis, su Karinio istorinio klubo savanoriais padarėme to meto mūšio rekonstrukcijas apkasuose. Tam kartui vizializuoti mūšį buvo panaudoti ginklai ir vėliavos. Tai legitimu ir leidžiama pagal įstatymus. Nepaisant to, kad muziejinei veiklai tai eksponuoti leidžiama, mes to nedarome nuolatos.
Nusikalstamų režimų ženklai už muziejaus lentynų ribų būna panaudojami tik renginio metu ar kiek trunka užfiksuoti foto ar video vaizdus istorinėms iliustracijoms. Svetainėje skelbiami renginiai ir festivaliai, kuriuose visi žmonės laukiami ir kviečiami. Apsilanko ir rusai, ir vokiečiai, niekas nesipiktina ir supranta, apie ką eina kalba“, – komentavo Pajūrio regioninio parko direkcijos ekologas E. Paplauskis.