„Tai jau tapo šventės atributu – gausybė šiukšlių. Ši problema neišprendžiama jau daugybę metų“, – teigė prie Biržos tilto portalo lrytas.lt kalbintas klaipėdietis Algimantas.
Stengiasi nešiukšlinti
Nenuostabu, kad minioms žmonių kelių šiukšliadėžių nepakanka. „Organizatoriai tam sudaro sąlygas, o lankytojai stengiasi elgtis tvarkingai – daug maž meta atliekas į šiukšlines, o kai nelieka vietos – palieka jas prie šių zonos, nes šiukšliadėžės tampa perpildytos “, – tikino jūros šventės lankytojas.
Vyras svarstė, kad renginio svečiams derėtų nešiukšlinti net jei organizatoriai ir neišprendžia šiukšliadėžių skaičiaus problemos. Jo teigimu, atliekas lankytojai gali išmesti parsinešę kuprinėse į namus.
„Stengiuosi nešiukšlinti. Mes, klaipėdiečiai, po šventės tas šiukšles dar ir renkame“, – liūdnai kalbėjo jis.
Lankytojai nesusimąsto
Išvydę netvarką, dalis kalbintų žmonių pernelyg nesistebėjo.
„Manau, ryte bus sutvarkyta. Aš nešiukšlinu. Manau, kad problema slypi tiek lankytojų, tiek organizatorių mąstyme. Organizatoriai nepasirūpina šiukšlinėmis, o lankytojai nesusimąsto, kokį siaubą po savęs palieka“, – dėstė kitas renginio lankytojas Martynas.
Klaipėdietė Austė taip pat baisėjosi Jūros šventės lankytojų elgesiu. „Jei yra pilna šiukšliadėžė, gal bokštų nestatykim? Galima ir pasinešti tas šiukšles“, – sakė mergina.
Įžvelgia mentaliteto problemą
„Čia žmonių mentalitetas. Jie turėtų būti šviečiami, kaip jiems dera elgtis visuomenėje. Pavyzdžiui, turėtų būti kalbama apie šiukšlinimo žalą, taršos problemas. To, kas daroma dabar, nepakanka“, – sakė prie tilto sutiktas jaunas klaipėdietis Linauras.
Į vieną pergrūstų šiukšliadėžių pažvelgęs vaikinas tikino, kad savo darbo iki galo neatliko ir organizatoriai. Tačiau, anot jo, vien jų kaltinti neverta.
Šį savaitgalį pramogose paskendęs uostamiestis laukia pusės milijono lankytojų. Ką jie po savęs paliks?