Skaitytojui užkliuvo į Lietuvą atvykusios Basiro žmonos skara

2016 m. liepos 15 d. 16:41
Lietuvoje pabėgėlio statusą gavęs afganistanietis Abdulas Basiras Yoususi penktadienį sulaukė savo šeimos. Afganistane lietuvių kariams vertėjavęs vyras žmoną ir dukterį pamatė po 7 mėnesių pertraukos.
Daugiau nuotraukų (3)
Nors daugelis Lietuvos komentatorių džiaugėsi kartu su Basiru, netrūko ir nepatenkintų. „Bendraukime“ sulaukė neprisistačiusio asmens laiško, kuriame jis ragino atkreipti dėmesį į afganistaniečio žmonos aprangą.
„Pavarčiau nuotraukas afganistaniečio šeimos atvykimo euforijos proga. Prisegu vieną nuotrauką. Tai vienas iš aksesuarų, kuriuos atpažinau. Rankinė ir kiti aprangos elementai iš pirmo žvilgsnio taip pat ne iš pigiųjų. Bėgo nuo karo ir skurdo? Būtų geras analitinis straipsnis, jei brandingo (prekių ženklo – Red.) žinovai išanalizuotų aprangą ir jos vertę“, – rašė anonimas.
Jis palygino portale lrytas.lt publikuotą moters nuotrauką ir „Burberry“ internetinėje parduotuvėje parduodamą šaliką, kurio kaina – 275 svarai sterlingų (314 eurų).
„Lietuvos ryto“ žurnalo „Stilius“ redaktorė Liuminata Vainauskienė pažymėjo, kad „Burberry“ šalikai – bene labiausiai padirbinėjami.
„Jų klastočių pilna tiek turguje, tiek gatvėse. Ypač Turkijoje ir kitose ne Europos Sąjungos šalyse. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia – ir Vilniaus gatvėse pilna merginų su „Burberry“ šalikėlių klastotėmis. Kadaise išskirtinis raštas atnešė šiam britų prekių ženklui šlovę. O vėliau, kai jį masiškai ėmė kopijuoti, – ir nesėkmę. „Burberry“ langeliai (o ypač gausus jų naudojimas) pasidarė prasto tono ženklu. Todėl patys mados namai dabar savo kolekcijose langelius naudoja labai saikingai“, – komentavo L.Vainauskienė.
Net jei Basiro žmona dėvi originalų šaliką ir brangius drabužius, tai lietuviams neturėtų rūpėti. Ši šeima į Lietuvą atvyko ne dėl skurdo, o dėl galimo persekiojimo. Kaip nurodo Lietuvos migracijos departamentas, pabėgėlio statusas suteikiamas užsieniečiui, kuris pripažįstamas pabėgėliu pagal 1951 m. Ženevos konvencijos nuostatas.
Pabėgėlio statusas Lietuvoje gali būti suteiktas prieglobsčio prašytojui, kuris dėl visiškai pagrįstos baimės būti persekiojamas dėl rasės, religijos, tautybės, priklausymo tam tikrai socialinei grupei ar dėl politinių įsitikinimų yra už valstybės, kurios pilietis jis yra, ribų ir negali ar bijo naudotis tos valstybės gynyba arba neturi atitinkamos užsienio valstybės pilietybės, yra už valstybės, kurioje buvo jo nuolatinė gyvenamoji vieta, ribų ir dėl išvardytų priežasčių negali ar bijo į ją grįžti.
Kovo pabaigoje JAV žurnalistas Joshas Friedmanas vaizdo įrašų svetainėje „youtube.com“ paskelbė įrašą, kuriame Basiras kreipėsi lietuviškai prašydamas prieglobsčio. Į žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose išplitusį įrašą greitai sureagavo Lietuvos valdžios atstovai – jau po savaitės afganistanietis atskrido į Lietuvą.
Suteiktas pabėgėlio statusas leidžia Basirui nuolat gyventi Lietuvoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.