Gyvūną įamžinusi klaipėdietė fotografė Julija Baranovskaja pasakojo, kad kai jį išvydo, aplink jau būriavosi gausybė smalsuolių.
Ji tikino, kad mažylis arti savęs nieko neprisileido. Poilsiautojai, susirūpinę gyvūno sveikatos būkle, nusprendė paskambinti Bendrojo pagalbos centro (BPC) telefonu 112. Netrukus jie buvo sujungti su viena iš gyvūnų priežiūros įstaigų.
„Laukėme apie 20 minučių, tačiau niekas neatvažiavo. Prie gyvūnėlio susirinko daug žmonių. O mes turėjome išvažiuoti, todėl nesulaukėme tarnybų, bet ten liko tikrai daug žmonių, kurie laukė, kada atvažiuos išgelbėti ruoniuką. Kuo viskas baigėsi, nežinau“, – pasakojo J. Baranovskaja.
Fotografija, kurioje užfiksuotas į krantą išplaukęs ruonis, klaipėdietė pasidalijo socialiniame tinkle „Facebook“. Nuotrauka sužavėjo gausybę internautų.
Tai jau ne pirmas kartas, kai Baltijos jūra į krantą išmeta ruonius. Tiesa, dažniausiai jie būna negyvi, o pastebėti gyvą ruonį poilsiautojams pavyksta itin retai. Kalbama, kad nors tai draudžiama, dažnai ruonius žudo ir dėl žuvies išteklių su jais kovojantys žvejai.
* * *
BPC Klaipėdos skyriaus viršininkas Nerijus Žudys papasakojo, kas toliau nutiko ruoniukui.
„BPC Klaipėdos skyrius balandžio 11 d. apie 18 val. 56 min. priėmė pranešimą, kad Melnragėje, šalia molo, iš jūros į krantą išmestas ruonio jauniklis.
Informacija buvo perduota aplinkos apsaugos tarnybai, kuri savo ruožtu informavo Jūrų muziejų ir Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekciją, kad šie pasirūpintų ruonio jaunikliu“, – besijaudinančius dėl ruoniuko likimo ramino N.Žudys.