Jį išgelbėjo netoli vaikščioję neabejingi vaikinai. Įdomu tai, kad dar šeštadienį, likus dienai iki nelaimės, kalbinti žvejai tikino nebijantys vaikščioti pavojingais bangolaužiais.
Prie Melnragėje esančio molo žvejai ėmė plūsti savaitgalį, kai pajūrį nutvieskė pavasariški saulės spinduliai. Gausybę ant molo užsilipusių ir meškerėmis mojančių žvejybos entuziastų buvo galima išvysti ir saulėtą šeštadienį.
Paklausti, ar nebaisu vaikščioti jau ne vieną gyvybę nusinešusiais akmenimis, dauguma žvejų aiškino, kad yra atsargūs, todėl pavojaus nėra. Dalis vyrų atskleidė, kad pirmą kartą buvo šiek tiek nejauku, tačiau dabar ant bangų talžomo molo stovėti jau yra pripratę ir nieko nebijo. Panašu, būtent toks įsitikinimas tik per plauką nepražudė ir sekmadienį išgelbėto klaipėdiečio.
Kai kurie šeštadienį kalbinti žūklės mėgėjai sakė žvejojantys jau nuo ankstyvo ryto. Tačiau laimikiu patenkinti buvo ne visi. Rodydami į du puspilnius dar spurdančių strimelių kibirėlius jie pasakojo, kad tai – menkas laimikis. Esą yra buvę ir tokių dienų, kai žvejai iš vandens nespėdavo traukti meškerių, mat vandenyje knibždėte knibždėdavo žuvų.
„Šiandien nelabai kimba. Sakė, ryte buvo daug žuvies, bet kai atvažiavau, jų tiek daug nebebuvo. Turiu kelias strimeles. Gal netrukus pavyks sugauti ir daugiau“, – vylėsi klaipėdietis Alvydas.
Jaunas vaikinas kalbėjo, kad dažniausiai žvejybose sekasi tada, kai apie žuvingas vietas praneša paskambinę draugai.
„Nėra blogos žūklės. Yra tik bloga meškerė“, – juokėsi kitas žvejys Andrius. Iš Telšių į Klaipėdą pažvejoti atvykęs vyras pasakojo, kad žvejyba jam artima jau nuo vaikystės, todėl jis iš patirties žino, kad didžiausią įtaką žūklei daro oro sąlygos. Tačiau, anot Andriaus, svarbus ne tik oras, bet ir tinkama apranga.
Lrytas.lt jau rašė, kad nors maudytis ir žvejoti prie molo uždrausta, o apie tai informuoja ir įspėjamieji ženklai, šioje vietoje nuolatos būriuojasi žvejai.
Net ir išvydę draudžiamoje vietoje žūklaujančius žvejus, pilietiški žmonės kelio nelaimei užkirsti negali.
Mat dar praėjusią vasarą Bendrojo Pagalbos Centro (BPC) operatorei, sulaukusiai mano pranešimo apie ant molo žvejojančius vyrus, toks draudimas sukėlė abejonių.
„Aš tikrai, pone, nežinau, kur galima žvejoti, o kur ne. Ant molo žvejoja? Tai juk visą laiką buvo galima žvejoti, kaipgi dabar nebegalima?“ – paklausė ji.
Operatorę informavau, kad ant šiaurinio molo tako yra ženklai, įspėjantys apie tai, jog maudytis ir žvejoti draudžiama.
„Keista, juk visą laiką ten galėjo žvejoti. Laipioti, žinoma, negalima“, – tuomet konstatavo ji.