Vyras pasidalijo nuotrauka su „Bendraukime“ ir papasakojo, kaip svogūnų laiškų auginimas jam virto tikru galvosūkiu.
„Pirkome svogūnus Šiauliuose. Norėjome užsiauginti laiškų, įmerkus svogūnus į vandenį ar žemę. Iš visų svogūnų laiškai išaugo, bet iš vieno – ne. Galvojau jį išmesti.
Bet ištraukęs jį iš žemės nustebau. Nepatikėsite. Svogūnų laiškai pradėjo dygti ten, kur dygsta šaknys. Man labai keista... Kažin, kodėl taip nutiko?“ – klausė E.Kontenis.
Vilniaus universiteto Gamtos tyrimų centro Botaniko instituto Augalų fiziologijos laboratorijos vedėja dr. Sigita Jurkonienė ramino, jog toks reiškinys, atsižvelgiant į aplinkybes, normalus.
„Dar mūsų seneliai žinojo, kad sodinant svogūną naudinga nupjauti viršutinę jo dalį ir tik tuomet sodinti sustorėjusiu stiebu žemyn, iš jo turi išaugti šaknys. Nupjauti patartina todėl, kad kartais (kaip ir šiuo atveju) mėsingi žvynai ir itin standūs lukštai nepraleidžia svogūno laiškų išlįsti per viršų ir jie išauga mažiausio pasipriešinimo keliu – pro apačią, kur, kaip matome, jau papuvusios kietosios dalys.
Galima nebijoti – tvirtai įsikibę į žemę augalai tikrai susiorientuos ir išaugs į viršų bei pažaliuos. Tik tam išnaudos šiek tiek daugiau energijos ir laiko“, – tvirtino S.Jurkonienė.