Piešia draugų portretus
„Kiek prisimenu, visada mėgau piešti. Vaikystėje dažnai spalvindavau, vėliau pradėjau piešti nespalvotais, grafitiniais pieštukais, o dabar jau ir tapau aliejiniais dažais, piešiu dažniausiai pastelėmis“, – pasakojo Aistė.
Panevėžiete tikino, kad tapydama ne tik atsipalaiduoja, bet ir išlaisvina savo vaizduotę. Jos piešiniuose galima pamatyti gyvūnų atvaizdus, laimingų draugų veidus ar kruopščiai nupieštas žmonių akis.
„Portretuose esu bandžiusi vaizduoti keletą savo draugų, įžymybių. Juos piešiau, nes norėjau tobulėti žmogaus atvaizdavime ir stengtis popieriaus lape perteikti kuo panašesnius veido bruožus. Visiems draugams, kuriuos piešiau, buvo be galo malonu gauti po savo portretą“, – džiaugėsi ji.
Dalininkė teigė, kad dėl savo meninių gebėjimų sulaukia pagyrų ne tik iš draugų, bet ir iš patyrusių dailės mokytojų.
„Šiais metais grįžau į dailės mokyklą ir vėl susilaukiau komplimentų iš dailės mokytojų. Kartą vieną savo mokytoją nugirdau juokais sakant: „Baikit, čia juk aukso šmotas„, – prisiminė Aistė.
Piešiniai nustebina pačią dailininkę
Tam, kad sugalvotų piešinio temą, kartais merginai prireikia savaitės. Tačiau ji atskleidė, kad būna ir taip, jog idėjos šauna staiga ir jau netrukus prasideda kūrybinis darbas.
Mergina tikino nemėgsta ilgai „krapštytis“ prie vieno piešinio, todėl stengiasi dirbti greitai, nes kitaip kūrinys jai ima nebepatikti.
Be to, tam, kad negaištų laiko, menininkė nepiešia ir eskizų, todėl kartais kūriniai nustebina ir ją pačią. Pavyzdžiui, vienas pirmųjų merginos darbų – piešinys, vaizduojantis indėnę su plunksnomis – buvo nupieštas geriau, nei Aistė jį įsivaizdavo mintyse.
„Nemėgstu daryti eskizų, todėl neretai galutinis variantas mane nustebina. Turbūt tai yra pati geriausia visos kūrybos akimirka – kai atsitrauki per kelis žingsnius nuo molberto su šviežutėliu darbu ir supranti, kaip gerai tau pavyko išreikšti save“, – pasakojo ji.
Nupiešė įžymybę
Vienas labiausiai dėmesį kaustančių merginos piešinių – pasaulyje garsios vaikinų grupės „One Direction“ nario Harry Styleso portretas.
„Maždaug prieš metus tapau vadinamąja „directioniere“, todėl pamaniau nupiešti patį Harry Stylesą. Tada jis man pradėjo patikti dėl savo nuostabaus balso ir įdomių asmenybės savybių.
Be to, turėjau ir visai nekuklią svajonę, kad galbūt jis pastebės mano nupieštą portretą. Žinoma, likau nepastebėta, tačiau džiaugiausi, kad pavyko nupiešti vieną pirmųjų portretų, panašų į patį asmenį“, – sakė Aistė.
Nutapė emocijas audrinančią baleriną
Kitas akį traukiantis dailininkės kūrinys – šokanti balerina. Piešinyje matyti balta suknele vilkinti ir rankas į viršų iškėlusi mergina, o tolumoje, kaip komentavo Aistė, yra mažesnė jos versija. Pastaroji šoka ant pačio skardžio krašto.
„Didžiąją baleriną gaubia tamsa, jos veido, o taip pat ir jausmų – nematyti. Dešiniau – ant uolos krašto šokanti ir taip savo jausmus išreiškianti balerina. Tik šįkart ją jau gaubia ne tamsa, o dangus. Vis dėlto, ji gali nukristi ir viso to nebeliktų, todėl jaučiama šokia tokia įtampa“, – apie piešinį kalbėjo mergina.
Pinigų akivaizdoje menas gęsta
Dailininkės kūriniai žavi ne vieną. Piešti patinka ir pačiai Aistei. Tačiau savo ateities su piešimu panevėžietė nesieja. Ji netiki, kad iš to pavyktų pragyventi.
„Man labai patiktų savo karjerą derinti su menu, bet bijau, kad tai nėra pats geriausias kelias užsidirbti pragyvenimui. Pasisekė tiems dailininkams, kurių talentas jiems padeda uždirbti nemažai pinigų, tačiau nesijaučiu užtikrinta, kad tokia laimė aplankys ir mane“, – teigė Aistė.
Paauglė įsitikinusi, kad visi žmonės pasižymi unikaliomis savybėmis, todėl ir kiekvienas dalininkas yra skirtingas. Kai kuriems tenka ilgai ir sunkiai dirbti, kol galiausiai pavyksta išlavinti savo meninius įgūdžius, tačiau, Aistės teigimu, yra ir tokių, kurie tiesiog gali džiaugtis esantys apdovanoti.
„Esu ne kartą susidūrusi su tokiais žmonėmis, kurie turi nuostabių meninių sugebėjimų, nors to nė kiek nesimokė“, – savo patirtimi dalinosi mergina.
Vis tik panevėžiete abejojo, ar jos piešinių kokybė šiuo metu būtų tokia aukšta, jeigu ji pati nebūtų lankiusi dailės mokyklos. Anot jos, veikiausiai kūriniai būtų kiek prastesni, todėl akivaizdu, kad didelę reikšmę mene turi ir į jį įdėtas darbas.