Šių metų Karolio Didžiojo prizas ypač išsiskyrė savo unikalumu ir projektų įvairumu. Puikiai paruoštos ir išdėstytos projektų idėjos, temų gausa bei dalyvių skaičius vienareikšmiškai atskleidė jaunimo susidomėjimą šiuolaikine Europa ir bendrais iššūkiais.
Dar gegužės 26-ąją Europos Jaunimo dalyviai pristatė savo projektus ir domėjosi kitų idėjomis bei investicijomis. Nors jaunimas pristatė gana plačių ir įžvalgių pažiūrų projektus, buvo gana aišku, kad net keli projektai susikoncentravo ties jaunimo nedarbo lygiu ir gan žema darbo rinka išsilavinusiems ir ką tik universitetą baigusiems studentams.
Tokiais projektais ypač buvo susidomėję Danija, Nyderlandai, bei Kipras, kurie taip pat buvo trys pagrindiniai prizo laureatai. Tuo tarpu kiti projektai pristatė kitų svarbių vertybių smukimą, kurios, pasak juos, pasirodo yra problematiškos ir reikalauja didesnio dėmesio XXI amžiaus Europoje.
Pavyzdžiui, Vokietija pristatė įdomų projektą susijusį su savęs pažinimu, ką reiškia būti italu arba anglu, arba bet kurios kitos šalies atstovu Europoje.
Lietuva, beje, ypač analizavo temą apie identitetą ir identiteto prasmę kiekvienam europiečiui, ir net domėjosi kitų menininkų pasaulėžiūra bei jų suvokimais, kurių idėjos vėliau pagelbėtų jauniems europiečiams. Tuo tarpu meno ir politikos bendras panaudojimas buvo Švedijos pagrindinis raktas į sėkmę bei projekto unikalumą.
Daug daugiau šalių pristatė dar daugiau projektų, kurie kovojo su panašiomis ir net tomis pačiomis problemomis, kurios turėtų būti pastebėtos ir sprendžiamos aukščiausiame lygyje.
Karolio Didžiojo jaunimo prizo dėka, durys atsiveria daugeliui žmonių, pasiekiama svarbesnių ir didesnių aukštumų, kurie padeda kurti ateitį – naujesnę ir geresnę Europos ateitį. Jau apdovanojamas penkis kartus, 2014 metų prizo įteikimas pasirodo yra antras geriausias pagal dalyvių susidomėjimą ir projektus, kas gali reikšti tik viena – Europa eina teisinga linkme.