Joje pranešimą „P. Tarasenka ir Alanta“ skaitė Gintautas Šeaikis, „P. Tarasenkos gyvenimo kelias“ – dr. Daiva Steponavičienė, „Karininko P. Tarasenkos tarnyba Lietuvos kariuomenėje 1919-1932 m.“ – dokt. Vytautas Jokubauskas, „Iš P. Tarasenkos „Lietuvos archeologijos medžiagos“ istorijos“ – dr. Vykintas Vaitkevičius, „P. Tarasenka – Lietuvos piliakalnių tyrinėtojas“ – doc. Gintautas Zabiela ir „Alantos apylinkės geomitologiniu požiūriu“ – dr. Jonas Satkūnas.
Konferencijos dalyviai taip pat stebėjo habil. dr. Vytauto Urbanavičiaus filmą „Petro Tarasenkos lobiai“, dalyvavo Jūratės Rutkauskaitės ir Gedimino Leonavičiaus parodos „Paskutinė P. Tarasenkos knyga „Priesaika“ atidaryme.
Po to vyko lauko konferencija, kur ekskursiją P. Tarasenkos „Užburtų lobių“ takais po Alantos apylinkes vedė archeologas dr. Rimvydas Laužikas ir Molėtų krašto muziejaus direktorė Viktorija Kazlienė. Taip buvo prisimintas Lietuvos archeologas, rašytojas, karininkas, muziejininkas ir paveldosaugininkas – Petras Tarasenka bei atskleista Alantos apylinkių dvasia.
Tos pačios dienos pavakarę į Alantos dvarą jau kvietė teatralizuotas dvarų kultūrą gaivinantis renginys „Alantos dvaras. Ponas išvažiuoja“. Viso renginio metu veikė improvizuotas dvaro restoranas, dvaro savininkas ponas Tadeušas (jo vaidmenį atliko aktorius Remigijus Vilkaitis) kalbino susirinkusius svečius, o archeologinius kostiumus pristatė ir koncertavo archeologė Daiva Steponavičienė su folkloro ansambliu „Sedula“.
Taip pat buvo pristatyta keramikos paroda „Skraidantis molis“ ir dailininkės Rasos Leonavičiūtės paroda „Dovanoti audeklai“. Baigiantis vakarui, dvaro kieme įvyko fotosesija su paskutiniu šio dvaro ponu Tadeušu ir archeologinių kostiumų modeliais bei teatralizuotos pono Tadeušo palydos į oro balioną.