Tačiau plačiau pasiklausinėję vienos draugų šeimos, kurie neseniai buvo Egipte, labai išsigandome. Tokių dalykų pripasakojo, kad plaukai šiaušėsi.
Draugų pora su dvejų metukų vaikučiu daug keliauja, pusę pasaulio su kūdikiu ant rankų jau išmaišę, bet tokios tvarkos, kaip Egipte, sakė dar niekur nematė.
Tai štai, Egipte viskas labai pabrangę. Vietiniai turistams kainas diktuoja tiesiog iš galvos. Apgaudinėja net ir prekybose centuose. Jei paprašai parduotuvėje čekio ir pardavėjui netikėtai reikia įmušti sumą į kasą, kaina subliūkšta kaip oro balionas.
Sako, kad kainos neadekvačiausios su tabaku ir vandeniu. Jei be cigarečių dar gali apsieiti, tai be vandens – niekaip.
Visi iškart perspėjami, kad vandens Egipte negalima gerti iš krano. Primygtinai rekomenduojama gerti vandenį iš parduotuvės. Taip pat rekomenduojama su vandeniu iš parduotuvės nusiskalauti net ir po čiaupu plautas rankas, valytis dantis, perplauti vaisius, maisto įrankius, prasiskalauti burną išėjus iš dušo ar baseino ir tt. Atsargesni atsisako netgi ledukų į gėrimus, nes nežinia, koks vanduo yra užšaldytas.
Turistams, ypač mažamečiams, vandenyje esančios bakterijos yra ypač pavojingos. Afrikos ligoninėje savo atostogų nenori praleisti nė vienas.
Todėl atvykėliai, baimindamiesi infekcijų, vandenį perka nesuvokiamais kiekiais. O vietiniai iš to skuba pasipelnyti.
Išgirdus vietines vandens kainas tiesiog pasidaro silpna. Įsivaizduokite, pavyzdžiui, oro uoste vandens buteliukas kainuoja 11 eurų!
Visi skysčiai prieš įeinant į oro uostą atimami, skysčius reikalaujama ištuštinti net ir iš kūdikio buteliuko. Ir jei suaugusieji dar gali pakentėti be vandens, tai mažiems vaikams skysčiai yra būtini, ir kaitroje kelias valandas oro uoste ar skrydžio metu likus be vandens mažyliui grėstų rimtas pavojus sveikatai. Todėl, žinoma, kad tėvams nelieka kitos išeities, kaip tik pirkti vandenį už aukso kainą.
Tai mus privertė susimąstyti, ar esame pakankamai turtingi tokioms „pigioms“ kelionėms į Egiptą.
Todėl norisi paklausti, gal kas keliavo neseniai ir žino, ar visus Egipte yra tokios taisyklės, kad vandens kainos yra neadekvačiai užkeltos, o oro uostuose net kūdikiams atimamas gėlas vanduo?