Na, kaip ten bebūtų, pradžių pradžioje niekas vištų nevirė, kiaušinių į keptuvę nemušė, nesuko galvos ir nesipiktino, kodėl vienur kiaušinis – už 2 eurus didelis, o kitur už 2 eurus mažas.
Žinote, anksčiau nekreipiau dėmesio į tą dydį, kainą, nes tiek Vokietijoje, tiek Lietuvoje kiaušinis yra kiaušinis. Šį kartą, išvažiuodamas dirbti į vokišką įmonę, įsidėjau lietuviškų kiaušinių ir nusipirkau vokiškų.
Siaubas! Tiek lietuviški, tiek vokiški – po 2 eurus, bet dydis! Taip atrodo, kad lietuviškos vištos gyvena geriau, linksmiau ir jau jaučia valdžios deklaruojamą gerovę, nes už tokią pat kainą deda vos ne dvigubai didesnius kiaušinius nei žymiai didesnė Vokietija.
O gal vokiškos vištos mažus deda todėl, kad vietinės lapės jų nepagainioja, o trinasi po sunkvežimių aikšteles?
Bendrai paėmus, teisingai lapė snapė mąsto – kam po vištides lakstyti, jei yra geraširdžių furistų, kurie jų nemedžioja ir visada pamaitina.Taigi taigi, kaip gis, mūsų vištos kiaušinių dydžiu perspjovė vokiečius, belieka mums „pasipjudyti“.
Taigi, apie kuro kainas geriau net burnos nepraverti, jūs patys nuotraukas pažiūrėkite. Piltas dyzelinas mieste – 1,649 euro , o jo kaina užmiestyje – net ranka nekyla parašyti – žiūrėkite ir tikėkite – tai šių dienų realijos.
Maisto kainos, apie kokybę ir kiekį už N sumą nekalbėsiu, bet Lietuvoje, kai kas brangiau, kai kas pigiau. Nors kuro kaina ir PVM maistui skiriasi ženkliai. Pas mus, galimai, kuro pigumą užgožia PVM'as maistui.
Duona pigiausia (750 gr) – 1.29 euro;
Pomidorai su šakelėmis – 2,49 euro už kilogramą;
Paprika (500 gr) – 1.39 euro (su akcija);
Bananai – 1.29 euro už kilogramą;
Vištos kulšys – 4 eurai už kilogramą;
Kiaulienos šniceliai (750 gr) – 6,29 euro;
Dešrelės 6,49 euro už kilogramą;
5 kiaulienos kotletai 1,99 euro (atpigo);
„Netikri“ koldūnai (400 gr) – 1.89 euro;
Grietinė (200 gr) 24 proc. riebumo (negendanti) – 95 euro (pabrango);
„Rama“ margarinas (400 gr) – 1.99 euro;
Rapsų aliejus (1 L) 1,49 euro;
Makaronai (500gr) 0,79 euro;
Jogurtai (fantastiškai skanūs (150 gr)) 0,35 euro;
Kiaušiniai (10 vnt) 1.99 euro.
Aišku, galima guostis, kad vokiečiai uždirba daugiau, bet ar jiems sumokėjus privalomas išlaidas lieka daugiau, jie gyvena sočiau reikia dar gerai pagalvoti, o tiksliau – paskaičiuoti.
Vokietis vairuotojas, dirbantis Vokietijoje, uždirba daugiau nei lietuvis vairuotojas (jei dar tokių yra), dirbantis Lietuvoje, bet.... ! Vairuotojas lietuvis, dirbantis Vokietijoje, kurių šiai dienai labai, labai daug, uždirba tiek, kiek ir vokietis, bet bendros lietuvių mėnesio pajamos, atmetus išlaidas, pranoksta vietinio vokiečio.
Taip yra todėl, kad lietuviai Vokietijoje yra „išnuomoti“, komandiruoti, „parduoti“, jų namai ir pagrindinės išlaidos Lietuvoje, todėl jų piniginės mėnesio pabaigoje ženkliai storesnės nei vokiečių, jau nekalbant apie vieną kitą lietuvį, vis dar dirbantį Lietuvos transporte.
Deja, tenka pripažinti, kad kuo toliau, tuo daugiau lietuvių traukia dirbti į Vakarus, nes darbo, ypač statybų ir transporto sektoriuje, bent jau Vokietija, turi ką pasiūlyti. Visa ši situacija primena Franko Kruko laikus, kai lietuviai masiškai traukė dirbti į Ameriką.
Dabar Amerika turi pakankamai savų darbininkų, tai mums nebereikia, anot Juozo Baltušio, keliauti tėvų ir brolių takais, mums ir Europoje darbo užtenka, tik reikia netingėti ir susitaikyti su mintimi, kad teks paaukoti kasdienius šeimyninius vakarus. O ką padarysi. Jei nori gyventi geriau, nesukti galvos dėl kiaušinių dydžio ir kainos, tenka šį bei tą paaukoti.