Prieš Seimo rinkimus – rinkėjo antausis politikams: „Tai verčia abejoti jų gebėjimu vadovauti“

2024 m. spalio 8 d. 21:56
Lrytas.lt
Lietuvoje antradienį prasidėjo išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose. Savo balsą skubėjo atiduoti pirmieji rinkėjai. Kiti, dar neapsisprendusieji, iki savaitgalio turi laiko pagalvoti.
Daugiau nuotraukų (4)
Tuo naudojasi ir politinės partijos, savo rinkėjų pašto dėžutes atakuojančios įvairiais reklaminiais lankstinukais. Tačiau agitacinius leidinius pageidauja gauti ne visi.
Tarp jų ir „Bendraukime“ skaitytojas Tomas, kuriam politinės reklamos prieš kiekvienus rinkimus tampa tikru galvos skausmu. 
„Noriu pasidalinti savo patirtimi ir apmąstymais su visuomene apie politines partijas ir jų veiksmus rinkimų laikotarpiu. Tikiuosi, neliksite abejingi ir leisite mane išgirsti Lietuvos žmonėms.
Šiuo metu, kai artėja rinkimai, politinės partijos intensyviai siekia pritraukti rinkėjų dėmesį. Vienas iš būdų – reklaminiai pranešimai, kurie neretai atsiduria mūsų pašto dėžutėse. Tačiau ką daryti, jei mūsų pašto dėžutėje yra užrašas „reklamos nemesti“? Ar tokia politinė reklama nepažeidžia mūsų teisės į pasirinkimą?
Lietuvos Respublikos įstatymai aiškiai draudžia siųsti reklamą be gavėjo sutikimo. Tačiau, deja, politinės partijos dažnai šio reikalavimo nepaiso. Tai kelia rimtą klausimą: ar partijos, kurios nesilaiko įstatymų prieš rinkimus, gali būti patikimos ir užtikrinti, kad laikysis savo pažadų po jų? Jei joms nerūpi įstatymai ir žmonių pasirinkimas dabar, ar galime tikėtis, kad po rinkimų jos nuoširdžiai atstovaus gyventojų interesams?
Bandžiau kreiptis į partijas, iš kurių gavau tokius reklaminis pranešimus, tačiau nesulaukiau jokio atsakymo. Ar tai rodo, kad partijoms pavienis rinkėjas yra nesvarbus? Ar joms tiesiog nerūpi žmogus ir jo pasirinkimas?
Manau, kad politinių partijų atsakomybė yra ne tik laikytis įstatymų ir Konstitucijos, bet ir rodyti pavyzdį visuomenei. Jei partijos pačios nesilaiko taisyklių ir negerbia žmogaus pasirinkimų, kaip galime tikėtis, kad jos skatins teisingumą ir sąžiningumą visuomenėje? Tai verčia abejoti jų gebėjimu vadovauti ir tinkamai atstovauti rinkėjams.
Tik aktyvus piliečių įsitraukimas gali užtikrinti, kad politinės partijos laikytųsi įstatymų ir gerbtų žmogaus teises. Jei pastebime, kad į mūsų pašto dėžutes, ant kurių užrašyta „reklamos nemesti“, patenka nepageidaujama politinė reklama, turėtume pranešti atitinkamoms institucijoms, sprendžiančioms tokius pažeidimus. Mūsų balsas gali padėti užtikrinti, kad politinės partijos būtų atsakingos už savo veiksmus ir gerbtų kiekvieno žmogaus teisę į pasirinkimą“, – rašė pasipiktinęs skaitytojas Tomas.
Gali sukelti priešingą reakciją
Vyriausios rinkimų komisijos komunikacijos skyriaus atstovė Indrė Ramanavičienė „Bendraukime“ jau yra minėjusi, kad Rinkimų kodeksas nenumato draudimo dalinti politinę reklamą į rinkėjų pašto dėžutes.
Taip pat apgailestavo, kad atvejų, kai rinkėjai skundžiasi į savo pašto dėžutes gavę bukletų su kandidatų politine reklama ar įvairių politinių partijų išleistų leidinių, sulaukiama per kiekvienus rinkimus.
„Todėl visi politinės kampanijos dalyviai yra prašomi gerbti rinkėjų lūkestį ir nenorą gauti reklaminių lankstinukų su politikų agitacija.
Tokiu atveju, jeigu rinkėjai ant savo pašto dėžučių yra užklijavę prašymą nemesti į jas lankstinukų su politine reklama ir aiškiai nurodo jų nepageidaujantys gauti, kandidatai turėtų paisyti. Toks kandidatų elgesys gali suerzinti rinkėjus ir sukelti priešingą reakciją“, – priminė Vyriausios rinkimų komisijos komunikacijos skyriaus atstovė I. Ramanavičienė.
Seimo rinkimairinkėjasReklama
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.