Žmonės, kurie gyvena su negalia, susiduria su daug iššūkių norint įsilieti į visuomenę, todėl šis projektas yra itin svarbus, skatinant žmonių integraciją į darbo rinką, ugdant jų darbinius ir socialinius įgūdžius, lavinant ir palaikant bendruosius ir specialiuosius įgūdžius, suteikiant prasmę jų kasdienybei ir tuo pačiu kuriant socialinį verslą, atliekant prasmingas darbinio užimtumo veiklas, nukreiptas į konkrečios prekės, produkto gamybą ar paslaugos atlikimą.
Teikiant šią paslaugą, darbas su socialinių dirbtuvių lankytojais organizuojamas pagal individualius planus, atsižvelgiant į kiekvieno žmogaus gebėjimus ir galimybes. Paslauga organizuojama vadovaujantis orientacijos į asmenį, aktyvinimo, adekvatumo, partnerystės, orientacijos į darbo, socialinio verslumo principais.
Nors socialinių dirbtuvių patalpos yra įsikūrusios Pagėgiuose, tačiau savo veiklą jie vykdo visame rajone. Šiuo metu projekte dalyvauja 10 dalyvių, kurių dalis gyvena grupinio gyvenimo namuose, o dalis su savo šeimomis ar vieni. Visi dalyviai yra unikalūs, mėgsta skirtingus užsiėmimus, todėl šiuo metu yra bandomos naujos veiklos ir ieškoma kas tiks ir projekto dalyviams ir bus paklausi paslauga ar prekė miestelio ir rajono gyventojams.
Šis projektas pradėjo Institucinės globos pertvarkos antrąjį etapą – bendruomeninių paslaugų plėtrą. Pagėgių neįgaliųjų draugija yra vienas iš projekto „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione“ partnerių, kurie pradėjio vykdyti veiklą. Dalį projekto lėšų skiria savivaldybė, dalis finansų – iš Europos sąjungos fondų.
Lietuvoje šiuo metu veikia beveik trys dešimtys socialinių dirbtuvių.