Iš arti pamatė, kaip atrodo iš Dakaro grįžę bolidai ir tai, kas lieka iš jų

2024 m. sausio 21 d. 18:25
Lrytas.lt
Su ištikimais ralio gerbėjais užgniaužę kvapą stebėjome, kaip puikiai lietuviams sekėsi 46-ąjame Dakaro ralyje, kuris vyko Saudo Arabijoje. 
Daugiau nuotraukų (54)
Todėl daugeliui turėtų būti įdomu iš arti pamatyti, kaip atrodo iš Dakaro grįžusių ekipažų bolidai, ar netgi tai, kas lieka iš jų po tokių ekstremalių išbandymų dykumose. 
Vilniuje, buvusiose taksi parko patalpose įsikūrusiame Automuziejuje aplankėme įdomią ekspoziciją. Lankėmės prieš pat Dakaro startą. Per vaikų žiemos atostogas.
Ir galiu pasakyti, kad tokia ekspozicija maloniai nustebino ne tik ištikimus Dakaro gerbėjus, bet ir automobiliais ir jų sportu mažai besidominčiuosius.
Buvo maloni staigmena, kad muziejuje galima ne tik iš labai arti apžiūrėti, kaip atrodo iš Dakaro grįžusių mūsų ekipažų (nuo Romualdo Beresnevičiaus iki Benedikto Vanago) motociklai ir bolidai. Muziejų net iš tolimosios Afrikos pasiekė lietuvių ekipažų dykumoje išbarstytos automobilių dalys. Ekspozicijoje gausu lietuvių nuotykius menančių daiktų. 
Labai smalsu būtų sužinoti, galbūt ir po šio lietuviams sėkmingo Dakaro muziejus pasipildys naujais eksponatais.
Muziejuje gausu ne tik su automobilių sportu susijusių eksponatų (tarp jų ir legendinius pačių Lietuvos meistrų sukurtus lenktyninius automobilius), kurie, beje, kaupti net 30 metų! 
Įdomu tai, kad net ir pačios seniausios transporto priemonės atrodo it blizgantys muliažai, tačiau beveik visos, apie 90 proc., jų - važiuojančios. Su kai kuriomis iš muziejaus trumpam į filmavimo aikšteles išvyksta pasiskolinę kino kūrėjai.
Kaip pasakojo muziejaus gidė, kai kurios transporto priemonės buvo renovuojamos ir 7, ir net 14 metų! Kai kurie automobiliai atkeliavo iš privačių kolekcijų, kai kurie išliko, nes buvo saugomi ne kolekcionierių, bet buvo kruopščiai slėpti - šieno kupetose, užmūryti sienose. O kai kurios transporto priemonės per stebuklą išliko ilgus metus nuskendusios kūdros dugne.
Čia po vienu stogu galima iš arti pamatyti, kaip atrodė pirmieji dviračiai, arkliu kinkomos lietuviškos rogės ar karietos–taksi, pirmosios motorinės transporto priemonės, karo mašinos, keisčiausios triratės pokario transporto priemonės.
Buvo labai įdomu iš arti pamatyti, su kokias automobiliais važinėjo monarchai, banko nusikaltėliai, popiežiai, užsienio politikos ir pramogų pasaulio žvaigždės, kokiu automobiliu iš Lietuvos pabėgo Antanas Smetona, o kokiu važinėjo Algirdas Brazauskas, Vytautas Landsbergis. 
Beje, į kai kurias transporto priemones galima netgi atsisėsti, nusifotografuoti. Tai labai smagi atrakcija ir unikali patirtis.
muziejusAutomobiliairalis
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.