Kaip taip yra, kad XXI a. ir Europos viduryje, laisvoje ir nepriklausomoje šalyje dalis gyventojų gyvena be teisės į vietinį vandentiekį bei kanalizaciją?
Klausiate, kodėl patys neįrengiame? O todėl, kad įstatymai to neleidžia daryti. Tam, kad pradėtume rengti projektą, mums reikia gauti visų namo gyventojų sutikimus: kaimynų, kurių mes, pavyzdžiui, nepažįstame; kaimynų kurie yra labai garbingo amžiaus; kaimynų, kurie yra išvykę į užsienį; kaimynų, kurių butai yra perrašyti kitiems asmenims; buvusių kaimynių vyrų, įmonių su kuriomis negalima susisiekti ir taip toliau.
Bute gyvena nepilnamečiai vaikai su viltimi turėti dušą, tualetą.
Mes kalbame apie XXI amžiaus Europos vidurį. Aš nekaltinu mūsų miesto vandenų įstaigos. Jie privalo vadovautis valstybės įstatymais.
Mes dar projekto nepadarėme, o dar reikės tą vandenį vesti, tinklus dėti bendram naudojimo kieme.
Vėl parašai, notarai ir kaimynų paieškos. Kodėl mūsų gyvenimas turi priklausyti nuo kaimyno parašo?
Mūsų miesto vandenų įstaigai mūsų atvejis yra žinomas. Jie laukia namo gyventojų sutikimų. Beje, mes irgi. Vandens bei kanalizacijos tinklai būtų tiesiami per bendro naudojimo žemę.
Kodėl aš turiu klausti kaimynų leidimo? Norėčiau klausti valdininkų, ar jei žino, kad pagal statistiką dalis Lietuvos gyventojų gyvena be centrinio vandentiekio, bei kanalizacijos. Jums tai atrodo normalu?