Mano sūnus šeštokas. Auga sparčiai. Todėl kiekvieną rudenį reikia pirkti ir naujus rudeninius batus, ir naujus žieminius, ir naują striukę, naujas kelnes, sportinę aprangą ir tt.
Vien drabužiams išleidau apie 200 eurų. Naudotų stengiuosi nepirkti. Nes paaugliai šiais laikais žiaurūs, pašiepia, jei tik daiktas atrodo nors kiek nešiotas.
Lyg būtų maža, dar ir uniformų naujų reikia, nes vaikas jas išauga. Net ir perkant iš antrų rankų, vis tiek suma siekia bent papildomą pusę šimto.
O ką kalbėti apie reikalingas kanceliarines prekes, pratybas, sąsiuvinius, aplankus, kuprinę – viskas dar beveik 200 eurų.
Aišku, ne viską iš karto pirkom. Taupėm visą vasarą – kas mėnesį vis atsidedant. Bet, jei atvirai, tai teko ir atostogų sąskaita mokyklai ruoštis.
Mes vidutines pajamas gaunam, todėl tokios sumos mums yra per dideli pinigai. O kaip vaikučius į mokyklą suruošti du ar daugiau vaikų auginančioms šeimoms, vargingiau gyvenantiems tėvams?
Žinau iš savo aplinkos, kad kai kuriems tėvams tenka paskolas imti, kad galėtų vaikus į mokyklą išleisti.
Ar negrįšime į tuos laikus, kai šeima galėdavo į mokslus išleisti tik vieną vaiką iš visų? Liūdna ir baisu darosi.
Galbūt valstybės atstovai galėtų susimąstyti apie savo atžalų ateitį ir bent jau dalį mokslui reikalingo krepšelio kompensuoti. Bent už pratybas, uniformas tėvams kad nereikėtų mokėti?