Panevėžiečiai pasisakė apie kremavimą ir pelenų laikymą namuose: vieni bijo, kiti tiki prietarais

2022 m. lapkričio 15 d. 17:34
Modestas Pariauka
Seimui leidus gyventojams nebemokėti už nišas savivaldybių įrengtuose kolumbariumuose, tuo galės pasinaudoti ne visų didmiesčių gyventojai. Už vietas kolumbariumuose teks ir toliau mokėti vilniečiams bei kauniečiams, nes tuose miestuose šios mirusiųjų palaikų saugojimo vietos įrengtos ne savivaldybių, o privačiomis lėšomis.
Daugiau nuotraukų (5)
Panevėžio miesto savivaldybės administracijos atstovė Loreta Kaškelienė nurodė, kad Šilaičių kapinėse esantis Panevėžio miesto lėšomis pastatytas kolumbariumas pradėjo veikti 2014 metais, iš pradžių jame įrengtos 424 keturvietės nišos, jos jau visos parduotos. Antruoju statybos etapu, kuris baigtas 2020 metais, pastatytas kolumbariumas su 511 keturvietėmis nišomis, iš jau užimta 200 nišų. Vienos kaina – 550 eurų.
Naujienų portalo JP kalbinti panevėžiečiai neslėpė, jog yra už kremavimą ir laidojimą kolumbariumuose. Tačiau yra ir tokių miestiečių, kurie sako, jog turintys savo vietą po žeme ir nenorėtų būti kremuoti.
„Apie kremavimo paslaugas nebuvau nė pagalvojęs, nes turime savo ne vienus kapus, kuriuose planuojame atsigulti, kai ateis tam laikas. Tačiau man, asmeniškai, kremavimo paslaugos atrodo naudingos, kadangi ne visi turi savo kapus ir galbūt labiau norėtų būti sudeginti, – sakė senjoras Edvardas – Taip pat neatsisakyčiau tokios galimybės, jog ir mane patį kremuotų, bet mano pelenų namuose nelaikytų“.
Panevėžietė Žydrūnė prisipažino niekada negalvojusi apie kolumbariumą: „Man jo nereikia ir kitiems mano artimiesiems neprireiks. Bet, stebint kitų gyventojų nuomones, šis procesas labai naudingas, kadangi ne visi turime vietos kapuose ir kiekvienas renkamės sau priimtiną laidojimo būdą.
Jei iškiltų reikalas ir tektų mano kūną kremuoti, nesutikčiau, jog artimieji laikytų pelenus namuose, kad jiems patiems nebūtų per daug skaudu.“
„Kol kas dar neteko turėti tokios patirties su kremavimu. Tikiuosi, jog ir neteks. Kadangi turime savo giminės kapus, tad amžinojo poilsio prigulsime prie tėvų. Kiekvieno pasirinkimas labai skirtingas: vieni bijo būti kremuojami, kiti, kurie tiki prietarais, nerimauja dėl kūno sudeginimo. Tačiau aš nieko neturiu prieš šią paslaugą.
Visgi, jei mirusiojo artimieji sugalvoja pelenus laikyti namuose, manau, kad tai gali pakenkti artimųjų psichikai. Juk skausmas po artimojo mirties – greitai nepraeina“, – sakė senjorė Vilma.
Panevėžietė Audronė prisipažino nieko beveik nežinanti apie kolumbariumo paslaugas: „Bet iš aplinkinių esu girdėjusi, jog tai geriausias pasiūlymas tiems, kurie neturi savų kapų. Kol dar mokama ši paslauga, nesiūlau savo vaikams ja naudotis, nebent kremuos nemokamai ir galėsiu pasinaudoti.
Visiškai nematau skirtumo, ar kūnas yra palaidotas po žeme, ar sudeginamas. Visi sprendžia, kaip nori būti palaidoti“.
kremavimaskolumbariumasurna
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.