Gyvename netoli Vilniaus, todėl šią procedūrą užregistravome atlikti sostinėje.
Liaudiškai tariant, nuvežiau „sučipuoti“. Prieš tai, aišku, nepaklausiau, kokia bus to „čipo“ kaina. O kai jau paklausiau, šuniukui buvo paruošta adata ir nebe laikas buvo išeiti.
Nors tikrai norėjau bėgti. Sumokėjome 30 eurų. Man tai labai didelė suma. O ką kalbėti apie pensininkus, arba sunkiai gyvenančias šeimas.
Po to pasidomėjau, kad ne visur kainos yra tokios. Galima rasti ir pigiau. Viskas priklauso nuo miesto. Mažesniuose miestuose ir 10 eurų už tą pačią paslaugą ima. Keturiskart pigiau!
Tad jei taupote, tikrai siūlyčiau pirmiau pasiskambinti ir pasidomėti, kiek veterinarijos klinika „plešia“ už tokias procedūras. Arba kas gali gauti kompensacijas.
* * *
Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos puslapyje rašoma, kad ženklinimo kainos gali svyruoti nuo 10 iki 40 eurų. Šias procedūras atlikti gali ne tik privatūs veterinarijos gydytojai, bet ir specialius mokymus baigę asmenys.
„Ženklinimas be registracijos Gyvūnų augintinių registre neturi prasmės, tad šios dvi procedūros visuomet atliekamos kartu, o jų kaina priklauso ir nuo vietovės, kurioje paslaugas teikia privatus veterinarijos gydytojas ar ženklintojas.
Pavyzdžiui, sostinėje jos siekia nuo 18 iki 30 eurų, Kaune – nuo 12 iki 40 eurų, o štai Panevėžyje tai galima padaryti už mažesnę 10-20 eurų sumą. Tikėtina, kad dėl padidėjusios konkurencijos – leidus ženklinti augintinius specialius mokymus baigusiems asmenims – šių nesudėtingų procedūrų kaina mažės.
Vienos mikroschemos kaina siekia nuo 1,88 iki 3,90 Eur ir priklauso nuo įsigyjamų mikroschemų kiekio, prie mikroschemos kainos prisideda ženklinimo ir duomenų teikimo paslaugos kaina. Prisijungimas prie Gyvūnų augintinių registro gyvūnų augintinių duomenims teikti yra nemokamas.
Žemės ūkio ministerija parengė tvarką, pagal kurią asmenų, gaunančių socialinę pašalpą, laikomų kačių, šunų ir šeškų privalomo ženklinimo ir registravimo išlaidos bus kompensuojamos valstybės biudžeto lėšomis. Šis siūlymas šiuo metu derinamas su Vyriausybe ir įsigalios jai pritarus.
Vienam gyventojui, gaunančiam socialinę pašalpą, galėtų būti kompensuojama ne daugiau kaip už trijų gyvūnų augintinių (šunų, kačių arba šeškų) ženklinimą.
Kompensacijos suma už vieno gyvūno paženklinimą ir registravimą negalėtų viršyti 15 eurų.
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ragina pasirūpinti savo augintiniais – ženklinti bei registruoti juos, nes nedidelė vienkartinė investicija gali tapti viso augintinio gyvenimo saugumo garantu.
Kasmet į prieglaudas patenka daugiau kaip 15 tūkst. šunų ir kačių, į namus grįžta tik nedidelė jų dalis. Nepaženklinti gyvūnai lieka perpildytose prieglaudose, kadangi neįmanoma nustatyti jų savininko“, – rašoma zum.lrv.lt puslapyje.