Balandžio mėn. apsilankius pas gydytoją man buvo diagnozuota onkologinė liga. Dėl gydymo buvo išduota nedarbingumo pažyma nuo gegužės 1 d. iki birželio 22 d.
Birželio 23 d., pasibaigus gydymui ir nedarbingumo pažymai, tikėjausi grįžti į darbą, tačiau birželio 11 d. netikėtai gavau elektroninį laišką, kuriame pranešama, kad „atsižvelgiant į tai, kad nuo šių metų gegužės 1 d. negalite teikti valymo paslaugų Lietuvos Respublikos ambasadoje Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje, todėl vadovaujantis 2020 m. gruodžio 21 d. Paslaugų sutarties Nr.{36.9.6} DPR 36-31 4.3.3. punkto nuostatomis nutraukiame su Jumis sudarytą sutartį.“
Dėl paslaugų nutraukimo sutarties pagal 4.3.3.punkto nuostatas aš nesutinku. Esu šokiruota priimtu sprendimu. Suprantama, ilgametį darbuotoją, sergančią onkologine liga, suteikti bedarbio statusą ir kaip šiukšlę išmesti labai paprasta. Visagaliai valdininkai viską gali... Nesilaikant įstatymų, pažeidžiant žmogaus teises, sėkmingai sprendžia susidariusias problemas.
Dėl neteisėto atleidimo du kartus kreipiausi į Užsienio reikalų ministeriją. Atsakymo sulaukiau, bet jame melas, paaiškinantis, kad Paslaugų sutartį susidariusioje situacijoje nutraukė tik tuomet, kai negavo atsakymo dėl galimybės teikti valymo paslaugas, nors apie gydymo eigą ir gydytojo išduotą nedarbingumo pažymą ambasados darbuotojai buvo informuoti.
Neprarandu vilties, tad kreipiuosi į Jus ir tikiuosi, kad padėsite rasti atsakymą į mano klausimą, ar teisėta onkologine liga susirgusią darbuotoją atleisti pagal Paslaugų sutarties Nr. {36.9.6} DPR 36-31 4.3.3. punkto nuostatas?
Susirašinėjimai su ambasados darbuotojais byloja, kad nors jie ir žinojo visą mano gydymo eigą ir žadėjo sulaukti manęs birželio 23 d. grįžtančios į darbą, vis tiek atleido mane birželio 11 d., nors tuo metu turėjau gydytojo išduotą nedarbingumo pažymą ir buvo vykdomos chemoterapijos ir radioterapijos gydymus.
***
Užsienio reikalų ministerijos Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento pateiktame komentare teigiama, kad sutartį ambasada nutraukė dėl to, kad su minėta moterimi nepavyko susisiekti.
„Atsakydami į Jūsų klausimą, norėtume informuoti, kad Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje buvo sudariusi paslaugų teikimo sutartį, pagal kurią ambasadai turi būti teikiamos valymo paslaugos.
Paslaugų sutartį šiuo atveju ambasada nutraukė tik tuomet, kai po kelių bandymų susisiekti negavo iš pilietės atsakymo dėl galimybės teikti valymo paslaugas, kurios ambasadai būtinos. Jokie teisės aktų ar sutarties reikalavimai pažeisti nebuvo.
Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje aktyviai siekė padėti pilietei nelengvoje situacijoje, kelis kartus kreipėsi į ją siūlydama aptarti bendradarbiavimo galimybes, bet atsakymo negavo“, – teigiama Užsienio reikalų ministerijos Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento komentare.