Pakruojo dvaro teritorijoje – šviesų festivalis be žiūrovų: stebisi, kodėl neleidžiama aplankyti parko

2021 m. vasario 14 d. 18:49
Atmosfera dėl karantino sušvelninimo daliai smulkiojo ir vidutinio verslo atstovų kaista kasdien. Kirpyklų, grožio salonų, atskirą įėjimą turinčių ne maisto prekių parduotuvių savininkai jau mato šviesą tunelio gale – jiems nuo rytojaus, vasario 15-osios, leista atnaujinti veiklą.
Daugiau nuotraukų (71)
Džiaugiasi ir pasiilgę žiemos linksmybių – atvirose erdvėse įrengtose slidinėjimo centrų trasose klientų netrūksta. O kultūros renginių atvirose erdvėse dar kurį laiką teks palaukti. 
Pakruojo dvaro valdytojas Giedrius Klimkevičius mano, kad toks sprendimas neteisingas. 
„Kalbama apie mažesnius ir didesnius verslus, o apie kultūros įstaigas negalvojama. Dvaras yra didžiulis organizmas, kuriame dirba virš 70 žmonių, o sezono metu – daugiau kaip 100. Mums, žinoma, darbuotojus reikia išsaugoti – sezono metu atlyginimams per mėnesį skiriame 40-50 tūkstančių eurų. Turime apšildyti beveik 3 000 kvadratinių metrų plotą – susidaro įspūdinga suma vien išlaikymui. Mes, kaip kultūros organizmas, negavome rimtos paramos, realaus palaikymo“, – sakė G.Klimkevičius.
Pakruojo dvarui priklauso 15 hektarų teritorijos. Dešimt iš jų skirta šviesų festivaliui – čia išstatytos šviesos skulptūros, kurių grožis atsiskleidžia sutemus.
Deja, lankytojai į dvaro teritoriją neįleidžiami, nors čia užtikrinami visi saugumo reikalavimai.
„Kontraktus pasirašėme dar birželio mėnesį, rimtų kalbų apie antrąją koronaviruso bangą nebuvo. Projektai buvo pagaminti, o lapkričio mėnesį penkiolikoje didžiulių konteinerių gavome instaliacijas. Taip ir laukiame savo valandos... 
Atsidaro kirpyklos, parduotuvės, bus galima lankytis bažnyčiose beveik neribojant žmonių skaičių. Tuo tarpu kultūra vėl lieka nuošalėje: filharmonijos , teatrai ir kitos kultūros šventovės lieka uždarytos, arba įvedama „lankymo cenzūra“ – viduje planuojama priimti iki 50 žmonių...“ – stebėjosi G.Klimkevičius.
Dvaro valdytojas nesupranta, kodėl po slidinėjimo trasų staigaus atidarymo nepradėta svarstyti apie leidimą organizuoti kultūrinės veiklas atvirame ore.
„Vyriausybė nutylėdama neprieštarauja kultūrine veikla užsiimančių, ministerijoms pavaldžių įmonių veikimui antrojo karantino metu. Pavyzdžiui, Lietuvos liaudies buities muziejaus, ar Vilniaus universiteto botanikos sodo teritorijoje vaikštinėti nedraudžiama... 
Džiugu, kad Vyriausybė, vykdydama griežtą užsikrėtimų monitoringą, neprieštaravo tokiai veiklai. Matyt, taip ir nebuvo patvirtintas nei vienas susirgimo atvejis susijęs su veikla atvirame ore, skirtingai, nei prekybos centruose, įstaigose, senelių namuose...
Tai dar kartą patvirtino jau daug kartų išsakytus Lietuvos ir užsienio specialistų tvirtinimus, kad galima būtų leisti renginius atvirame ore, nes užsikrėsti lauke virusu praktiškai neįmanoma“, – mano Pakruojo dvaro valdytojas. 
G.Klimkevičius artimiausiu laiku tikisi teigiamų pokyčių. Jo nuomone, dalinai atgaivintas kultūrinis gyvenimas yra svarbesnis, nei nauja šukuosena.
„Kreipėmės į Vidaus reikalų, Kultūros, Ekonomikos ir inovacijų ministerijas – norime būti išgirsti, tačiau jokio atsako nesulaukėme. Neabejoju , kad žmonėms reikia mūsų siūlomos šviesos, grožio, kultūrinio ir emocinio palaikymo, kuris suteiks optimizmo šiomis dar vis niūriomis dienomis, kai draudžiama išvykti už savo savivaldybės ribų“, – sakė G.Klimkevičius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.