Kad ir kaip gražiai pasivadintų specialistas, įsidėmėkite – intervenciją adatomis – grožio injekcijas, lūpų putlinimą, mezoterapiją ir kitas procedūras gali atlikti tik gydytojas, ir ne šiaip sau oftalmologas, gastroenterologas, odontologas ar šeimos gydytojas.
Jei pastarasis gydytojas ims putlinti lūpas ar leisti hialurono, botokso, vitaminų ar kitas injekcijas – jam bus panaikinta licencija.
Tai kaip gi taip nutinka, kad gydytojas, turintis išsilavinimą ir licenciją, negali atlikti pastarųjų procedūrų, o grožio kabinetuose, salonuose, studijose vadinamosios grožio terapeutės atlieka invazines procedūras – lūpų putlinimą, užpildus, hialurono, botokso, vitaminų injekcijas, mezoterapiją ir kt.?
Atsakymas paprastas: kosmetologai neturi licencijų, tad ir prarasti nėra ko. Maksimaliai bus išrašyta bauda, kuri atsipirks po vienos procedūros, ir pseudospecialistės grįš prie senų darbelių. Tačiau scenarijus gali būti liūdnas, ir sužalotam klientui bus ypač sunku įrodyti žalą.
Internete, socialiniuose tinkluose grožio specialistės medžioja naivias klientes, kurias vilioja patrauklesnėmis kainomis, nuotraukomis, kuriose vaizduojamas vaizdas prieš ir po, reklama. Būkite budrios.
Slaugytojos, nors ir turi licencijas, savarankiškai taip pat negali atlikti jokių aukščiau minėtų procedūrų, gali asistuoti gydytojui, atlikti tam tikus veiksmus prižiūrint gydytojui, tačiau savarankiškas procedūrų atlikimas yra draudžiamas.
Vieni kosmetologai kremta mokslus kolegijose, užtrunka kokius 3 metus, nuosekliai studijuoja anatomiją, fiziologiją, biochemiją ir kalnus kitų dalykų, o kitos pasimoko vos kelis mėnesius, baigia kokius privačius kursus – ir vuolia! Irgi kosmetologė, nors tiksliau pastarąsias specialistes reikėtų vadinti kosmetikėmis.
Kadangi pavadinimai nėra reglamentuojami, tai pasivadinti gali kaip tau patinka, kosmetikė gali save vadinti kosmetologe, grožio specialiste, terapeute ir panašiai.
Tačiau, kaip supratote, žinių atotrūkis gali būti milžiniškas.
Kadangi mokslo įstaigos siekia sumedžioti kuo daugiau būsimų studentų, taip pat naudojasi žodžių magija, štai, pavyzdžiui, „medicininė kosmetologija“: kaip manote, kokias procedūras galės atlikti absolventas? Gal kokias injekcijas?
Tikrai ne. Galės atlikti tik tai, ką ir įprasti kosmetologai. Ir čia didžiausia sistemos žaizda: daug investicijų, laiko ir pastangų įdėję kolegijų absolventai, tiek kursus, mokymus baigę kosmetikai gali atlikti tik paviršutiniškas procedūras, nesudėtingus masažus, šveitimus, veido valymus, tačiau negali putlinti lūpų, daryti jokių grožio injekcijų.
Sutinku, kad vertėtų koreguoti studijų programas, ir kosmetologėms, studijuojančioms kolegijose, suteikti daugiau galių, tačiau Sveikatos apsaugos ministerija kol kas nėra suinteresuota ką nors keisti.
Mielos damos, saugokite savo grožį ir sveikatą! Pasilepinti, atsipalaiduoti, veido valymui, šveitimui, grožio ritualams, kaukėms ir kitoms procedūroms, atliekamoms be adatų, rinkitės kosmetologes.
Norite adatų? Rinkitės gydytojus: dermatovenerologus, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojus, estetinės medicinos gydytojus.
Kilo įtarimų?
Prašykite galiojančios licencijos – ne diplomo, sertifikato, pažymėjimo ar kt., o licencijos.