Papildomai užsidirbti norėjusiam vyrui Užimtumo tarnyba smogė negailestingai

2018 m. spalio 22 d. 12:15
Darius
Buvau įdarbintas dviem dienoms. Manau, kad tai yra normalu, jeigu nori gauti papildomų pajamų. Bet šiandien gavau žinią iš savo darbdavio, kad Darbo birža nutraukia subsidijavimą.
Daugiau nuotraukų (4)
Buvau įdarbintas dviem dienoms. Manau, kad tai yra normalu, jeigu nori gauti papildomų pajamų. Bet šiandien gavau žinią iš savo darbdavio, kad Darbo birža nutraukia subsidijavimą.
Esą per savo laisvą laiką gavau pajamų, nors buvau subsidijuojamas valstybės. Galutiniame variante dėl subsidijos sutarties nutraukimo aš greičiausiai neteksiu esamo darbo pagal įgytą specialybę. Nes aukodamas savo užtarnautą laisvą laiką bandžiau pagerinti šeimos gerovę. Norėjau užsidirbti daugiau pinigėlių šeimos išlaikymui. Bandžiau situaciją išsiaiškinti su Darbo biržos atstovais. Bet jie griežtai man teigia, kad sutartyje yra nurodyta, kad aš negaliu gauti papildomu pajamų, kol esu subsidijuojamas. Ir kitų variantų nėra. 
Deja, tikėtina, dėl savo aplaidumo aš praleidau šitą sutarties punktą, nes pasitikėjau žmonėmis, kurie, neva, norėjo man padėti. Eidamas papildomai dirbti net minčių neturėjau, kad bus tokių problemų. Dėl to norėčiau iškelti klausimą į viešumą, kodėl yra priimtas toks įstatymas? Aš, nieko blogo nepadaręs, dabar neteksiu visko, ko siekiau.  Ir iš naujo turėsiu krapštytis, kad rasčiau darbą. 
Ką skatina valstybė šiuo savo įstatymu? Atimti tai, ką duoda? Aš nesijaučiu kaltas dėl savo poelgio ir neva sutarties nesilaikymo. Tikėtina, pradėsiu ieškotis darbo užsienyje ir emigruosiu iš šalies. Nes, mano manymu, Lietuvoje už sąžiningą darbą neteksi visko. 
Dėl to man kyla klausimas mūsų valstybei, ar tokiu poelgiu jie skatina emigraciją, ar mokesčių slėpimą?
***
Užimtumo tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė informuoja, kad įdarbinimo subsidijuojant priemonės tikslas – padėti įsitvirtinti darbo ieškantiems darbo rinkoje arba įsidarbinti  ir negrąžintinai kompensuoti darbdaviui dalį šio asmens darbo užmokesčio išlaidų.
„Aprašytu atveju darbo ieškantis asmuo tarpininkaujant Užimtumo tarnybai įgijo santechniko profesiją, dalyvaudamas projekte „Naujas startas“ (ne „Atrask save“). Kad greičiau įsitvirtintų darbo rinkoje, buvo įdarbintas pagal įdarbinimo subsidijuojant priemonę – darbdaviui buvo kompensuojama dalis darbo užmokesčio išlaidų. Darbo ieškantis žmogus savo ruožtu buvo supažindintas su esama tvarka ir kokios bus pasekmės, jei nesilaikys teisės aktuose numatytos tvarkos.
Norime akcentuoti, kad subsidijos suteikimas darbdaviui nereglamentuoja darbo santykių. Minėtu atveju subsidijos skyrimas panaikintas, nes  įdarbintas asmuo dirbo pagal kitą sutartį ar pradėjo savarankišką veiklą.
Tačiau subsidijos panaikinimas neįpareigoja darbdavio nutraukti darbo santykių. Jei iš tiesų reikalingas darbuotojas, darbdavys neprivalo jo atleisti nutraukus subsidijos mokėjimą.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo 41 straipsnio 5 dalies 5 punktu, subsidijos darbo užmokesčiui mokėjimas nutraukiamas įdarbintam asmeniui, pradėjus dirbti pagal kitą darbo sutartį arba darbo santykiams prilygintų teisinių santykių pagrindu ar pradėjus dirbti savarankiškai.
Įdarbinimo subsidijuojant įgyvendinimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo 41 ir 42 straipsniai, 2017 m. birželio 30 d. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu Nr. A1-348 „Dėl užimtumo rėmimo priemonių įgyvendinimo sąlygų ir tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintas Užimtumo rėmimo priemonių įgyvendinimo sąlygų ir tvarkos aprašas“, – komentavo Užimtumo tarnybos atstovė spaudai M. Jankauskienė.
bedarbisDarbasUžimtumo tarnyba
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.