Pavojinga: supermamos nepilnametes primoko, o tada pasmerkia

2016 m. kovo 2 d. 15:38
Sandra
Žodis „kūdikis“ kiekvienai sukelia skirtingus jausmus. Vienoms tai – neišsipildžiusi svajonė, dėl kurios kiekvieną mėnesį tikisi tų dviejų testo brūkšnelių, o jų nesulaukusi atsidūsta ir pagalvoja – galbūt kitą kartą. Kitoms kūdikis yra stebuklas, trečioms – problema, kurią norėtųsi kuo greičiau išspręsti.
Daugiau nuotraukų (2)
Daugelis motinų pasakys, kad kūdikis – ne problema ir taip sakyti gali tik paskutinė beširdė. Bet kodėl beširdė? Gal tai ta pati tavo mylima dukrelė, kurią nuo pat mažumės mokei siekti mokslų ir nesitrinti su berniukais? Ateina ir praneša: „Mamyte, turime problemą...“
Tokiomis aplinkybėmis – su kuo tau asocijuotųsi žodis „kūdikis“? Su problema ar stebuklu?
Ne kiekvienas sugebame įsivaizduoti, kas būtų, jei taip nutiktų būtent tau arba tavo artimiesiems. Kiekviena situacija skirtinga, tad jeigu vienai kūdikis yra stebuklas, nereiškia, kad ir kitai irgi.
Dažnai pastebiu socialiniuose tinkluose ar forumuose anoniminius klausimus su antrašte „Nėščia nepilnametė‘‘. Po ta antrašte slepiasi jauna mergaitė, norinti paklausti patarimo, sulaukti paguodos. Mergaitė, kuri dar net nebaigusi pagrindinės mokyklos padarė klaidą ir kuri pati supranta, kad bet koks sprendimas paliks jos gyvenime žymę. O sprendimai tik du – gimdyti arba negimdyti.
Dažnai po tokio klausimo pasipila supermamyčių komentarai. Jos tvirtina, kad kūdikis yra stebuklas ir visada atsiras maisto dar vienai burnai. Ir nesvarbu, kad mergaitė pasakoja, jog vaiko tėvas pabėgo, tėvai ir taip sunkiai laikosi, o sužinoję apie nėštumą jie gal net išvarytų iš namų arba tik duotų pinigų „susitvarkyti‘‘, o jos pačios svajonė – siekti mokslų ir tapti žurnaliste.
Ir iš visų patarinėjančių tik kokie 5 procentai prasitaria apie abortą. Tie 5 procentai moterų yra apjuodinamos ir nustumiamos į šoną. Tarsi abortą siūlytų ką tik iš psichiatrijos ligoninės pabėgusi žudikė maniakė. Žudikė, nes pasisako už tai, kad būtų nužudytas kūdikis.
Tačiau kai kalbama apie motinas, kurios gyvena iš socialinių pašalpų, tie patys 95 procentai skatinančiųjų gimdyti klausia, kam reikia prisigimdyti tiek vaikų ir gyventi iš valstybės. Taip jos tiesiogiai pasmerkia socialiai remtinas motinas.
Smerkiamos ir jaunos mamytės, kurioms po gimdymo pasireiškia depresija. Pamenate, kaip neseniai kilo skandalas, kai devyniolikmetė savo vaiką įmetė į šulinį?
Kokia tikimybė, kad nepilnametė mergaitė pagimdžiusi vaikelį galės save ir jį išlaikyti? Nebaigus mokslų, nedalyvaujant vaiko tėvui ir nepadedant jos tėvams, manau, didelė tikimybė yra gyventi iš pašalpų.
Kur tokiais atvejais dingsta tos, kurios teigia, kad vienintelė išeitis – gimdyti? Jos pradeda smerkti vaikų susilaukusią nepilnametę. 
Abortas bet kuriuo atveju palieka randą, kuris ateityje merginai primins padarytą klaidą ar vienintelę turėtą išeitį iš nepavydėtinos situacijos. Tačiau manau, kad niekas neturi teisės teisti kitų už pasirinkimus. Juk ne mes gyvensime tų žmonių gyvenimą.
abortaspasirinkimassprendimas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.