Nekalbu apie įprasčiausius technologinius įrengimus – kompiuterius ir interaktyviąsias lentas kiekvienoje klasėje, kur jais kasdien aktyviai naudojamasi: neprailgstančią fizikos pamoką sunku įsivaizduoti be keliais magnetinio pieštuko brūkšniais švytinčioje lentoje atsirandančių grafikų, formulių, vaizdingai sausą vadovėlio medžiagą iliustruojančių animacinių vaizdų ar fotografijų.
Istorija – datų ir faktų kupini kinematografiniai filmai, po kurių seka įdomios diskusijos. Anglų kalba – kiekvieną mėnesį pristatomi projektiniai darbai su skaidrėmis. Biologija – klausimai, „Vikipedijoje“ užfiksuotos gyvosios gamtos įdomybės, šiuolaikiniam žmogui neįprasti Čarlzo Darvino teoriją linksmai įvaizdinantys animaciniai filmukai.
Netgi muzika – kaip skamba klavesinas? Kaip aidėdavo Grigališkojo choralo balsai? Kokius muzikos stilius atrandame savo gyvenime?
Dailė – profesionalams nenusileidžiančios piešimo, dizaino ir kompiuterinės grafikos programos. Turbūt paprašyti atlikti „testą pulteliu“ daugelis sumištų. Tai – mūsų moderni kasdienybė.
Interaktyvioms apklausoms skirti pulteliai inovatyvių mokytojų buvo paversti puikia lavinimo priemone – į ekrane atsiradusį klausimą reikia atsakyti vienu iš galimų atsakymo variantų, kurio raidė pažymėta žaliame pulte. Po apklausos ekrane pasirodo rezultatų suvestinė.
Pedagogai išmoko išnaudoti ir smulkiausią, bet šiuolaikiškiausią technologiją – išmanųjį telefoną. Istorijos metu internete ieškome papildomos informacijos, sąvokų reikšmių, per kitas pamokas praverčia skaičiuotuvas, užsienio kalbų žodynai ir kita mokomoji medžiaga.
Juodu markeriu lentoje pažymėtų darbų niekas nebenusirašinėja – užtenka nusifotografuoti. Žinoma, naujosios technologijos veržiasi ne tik į formaliojo švietimo sritį, bet ir į etiško elgesio ugdymą – nuo šių metų mokykloje įdiegta elektroninių kortelių sistema, kontroliuojanti mokinių vėlavimą ir išėjimą iš nustatytos teritorijos.
Taikoma elektroninė baudų – paskatinimo taškų kaupimo sistema – jokių popierinių kortelių ar pažymių knygelių.
Taip, nepaprastai didžiuojuosi savo ateities kupina kasdienybe ir sudarytomis palankiausiomis sąlygomis mokytis gimtojoje šalyje. Nors tradiciškiausių mokymo priemonių - vadovėlių ir knygų - neatstos niekas, informacinių technologijų plėtra ugdymo sferoje visuomet sveikintinas dalykas.
***
Tavo klasė taip pat išmani? Prisijunk prie socialinės kampanijos „Mokykla 2.0“ ir pasidalink savo pasakojimu, patarimais ir vaizdais.
Kampanija „Mokykla 2.0“siekiame atkreipti dėmesį į Lietuvos mokyklose naudojamas naująsias technologijas ir paskatinti diskusiją tarp mokinių, jų tėvų ir mokytojų. Savo istorijas iki spalio 22 d. siųskite adresu bendraukime@lrytas.lt arba įkelkite čia.Išmaniausių klasių laukia prizai - trys ekskursijos po naująjį „Microsoft“ biurą Vilniuje, žaidimų kompiuteriai „Xbox 360“ su judesius atpažįstančiu priedu „Kinect“, taip pat nauja interneto svetainė mokyklai, kurią sukurs „Webas.lt“ komanda.