Prieš šventes savo nuoskauda apie pavogtus daiktus pasidalino Žilvinas Grigaitis. Po skrydžio į Singapūrą jis pasigedo savo telefono, kreditinės kortelės, žiedų (vienas jų – vestuvinis), prabangaus laikrodžio bei unikalios sagės, kuri buvo sukurta iš anapilin iškeliavusios Žilvino mamos žiedo.
Apie ilgapirščius, tykančius prabangių daiktų ir pinigų lėktuvuose, „Bendraukime“ papasakojo ir skaitytoja Rasa. Po skrydžio į Honkongą moteris liko priblokšta, kai savo kuprinėje vietoje voko su keliais tūkstančiais eurų rado netikėtą siurprizą.
„Norėčiau pasidalinti mūsų kelionės pradžios istorija. Tai labai brangi pamoka mums ir įspėjimas kitiems. Keliaujam nemažai keliskart per metus į tolimus kraštus.
Skridome maršrutu Vilnius-Stambulas-Honkongas. Viskas vyko sklandžiai, persėdimas trumpas, jokių vėlavimų. Bet jau atvykę į viešbutį Honkonge supratom, kad neturim pinigų.
Nors buvome kelionei pasiėmę daugiau grynųjų, žinodami, kad Azijoje (Kinijoje) populiaresni atsiskaitymai grynaisiais. Pasitaisau, grynųjų mes turėjome, tik jau nebe eurų, o Indonezijos rupijų.
Pasirodo, kol mes skridome (10 valandų naktinis skrydis), kol miegojome visiškoje tamsoje, kažkas mūsų kuprinėje, kuri buvo bagažinėje virš mūsų, surado voką, kuriame buvo pasai ir kitas vokas su eurais, išėmė iš voko eurus (virš kelių tūkstančių) ir įdėjo į tą patį mūsų voką Indonezijos rupijas.
Kaip tyčia, mums miegojosi puikiai, kas nebūna dažna skrydžiuose. Dėkingi bent už tiek, kad nepaėmė pasų. Bet tokiu būdu, būtume anksčiau atradę, kad buvome apvogti. O vagims tie pasai būtų kaip tik bereikalingas įkaltis.
Kėlėm sau klausimus, kas galėtų iš sėdinčių aplink taip pasielgti. Sunku buvo prisiminti visus. Ir kas gi išdrįstų pasiimti ne savo kuprinę, įlįsti į jos vidų, susirasti voką, pakeisti pinigus, turėti prieš tai pasiruoštą panašaus storio kupiūrų pakutį...
Čia naujas verslo modelis? Keliauti ir tuo pačiu „užsidirbti“ papildomai, bet juk skrydžiai į Aziją nepigūs, o jei nebus tokių „klientų“ kaip mes, rizikingas verslas. Ir turbūt turėtų būti keliese... Gal visgi tai turkų stiuardų papildomo uždarbio modelis. Jie daug skraido, gali turėti bet kurios šalies valiutos.
Nes jau labai daug stiuardų (vyrų) sukinėjosi aplink mus, stumdė – perstumdė bagažus virš mūsų, atseit, kažkieno netilpo, nors vėliau maisto nė vienas iš tų stiuardų mums nepateikė, mus aptarnavo moteris.
Žodžiu, keli tūkstančiai eurų pavirto į dešimt eurų. Prieškalėdinė nuotaika buvo sugadinta, grinčai pavogė Kalėdas.
Įspėjimas kitiems keliautojams – visus savo vertingus daiktus laikykite ant savęs, prie savęs, su savimi. Ir, jei liepia pakilimo metu sudėti daiktus į viršų, nepatingėkite ir pasiimkite juos vėl prie savęs, vos tik lėktuvas pakyla ir užgęsta saugos diržų ženklas“, – perspėjo Rasa.