Sukontroliuoti situaciją taip, kad dvi gelbėtojų komandos privažiuotų iš gretimos sodybos, o apie išgelbėtą nekviestą svečią ir visą istoriją jaunieji išgirstų tik kitą dieną – tikras menas ir profesionalumas.
Tokio įvertinimo sulaukė šį iššūkį įveikusi vestuvių planuotoja Agata Tomaševskaja, labiau žinoma, kaip Agata Tom iš kompanijos „AT Wedding“. Per daugiau nei 10 metų Agata Tom suplanavo, suorganizavo ir koordinavo daugiau nei 350 vestuvių ir suvaldė ne vieną panašų iššūkį.
Vestuvių planuotoja atvirai dalinasi istorijomis ir patarimais jaunavedžiams, kurie ryžtasi didžiausią gyvenimo šventę organizuotis patys. Kokių klaidų nedaryti, kad gražiausia diena neapkarstų bei netaptų kuriozų ir nesusipratimų diena?
„Jauniesiems kyla milijonas klausimų, nuo ko pradėti organizuoti vestuves. Kiekvienai nuotakai rūpi, kaip ji atrodys, kur ir kaip švęs laimingiausią savo gyvenimo dieną: ar ežero pakrantėje, ar Pažaislio vienuolyne, o gal užsienyje? Juk kiekviena tikisi, kad tekės kartą gyvenime“, – sako Agata Tom, įvardinanti dešimt didžiausių klaidų, kurias daro jaunieji, planuodami vestuves.
Jaunieji per vėlai pradeda planuoti svajonių vestuves ir nusivilia, nes negauna to, apie ką svajojo.
Agatai teko „gelbėti“ vestuves likus savaitei iki jų. Tobuliausia, kaip sako vestuvių planuotoja, jas pradėti organizuoti likus dviem metams iki didžiausios gyvenime šventės.
Žinoma, viską galima spėti suplanuoti ir likus metams, pusmečiui ar keliems mėnesiams iki vestuvių. Tačiau ilgesnis laiko tarpas užtikrina, kad jaunieji galės rezervuotis vietą, kurioje nori švęsti, vestuvių vedėją ir atlikėjus, didžėjų, maisto ir kitų paslaugų tiekėjus. Juk geidžiamiausias vestuvių sezonas – vasara turi ribotą skaičių savaitgalių ir populiariausios vietos renginiams bei vedėjai būna „išgraibstomos“ iš anksto, užsakomos metams į priekį.
Jaunieji neatlieka kruopščiai namų darbų – pagaili laiko ir pinigų šventės vietos vizualizacijai.
Šiais technologijų laikais įmanoma visą šventinės vietos vaizdą, kur bus pastatyti stalai, kur numatyta scena atlikėjui ir pan., pamatyti planšetės ekrane. Vizualizacija dažnai parodo, kad netilps visi stalai ar kokiam trečdaliui svečių neliks vietos, kur sėdėti. Dažnai pamirštama numatyti vietos scenai ar šokių aikštelei. Todėl vizualizacija praverčia, kad iškilusi problema būtų išspręsta kaip mat, o ne vestuvių dieną, užsakant didesnę, erdvesnę palapinę ar ieškant kitų būdų.
Nuotakos suknelės spalva skiriasi nuo jaunikio marškinių spalvos.
Tai viena dažniausių klaidų, kai patirties neturintys jaunieji mano, kad visos baltos spalvos vienodos. Tačiau itin neskoningai ir nestilingai atrodo, kai nuotakos suknelės spalvos atspalvis skiriasi nuo jaunikio. Ši mažytė smulkmena gali sugadinti šventinę nuotaiką bei itin išryškėti fotografijose.
Nuotaka neišbando makiažo ir šukuosenos meistrių iš anksto.
Įsimintiniausią gyvenimo dieną kiekviena nuotaka trokšta būti pati gražiausia, it princesė. Netinkamas makiažas ar šukuosena gali sugadinti nuotaiką ir šią galimybę atimti. Tad kiekvienai nuotakai rekomenduojama susitikti su savo išsirinktomis meistrėmis ir pasidaryti bandomąsias nuotakos gražinimo procedūras. Tad vestuvių dieną būsite rami, kad nereikės lėkti plautis makiažo ar vėl plauti galvos antram dubliui. Sutaupysite daug bereikalingų stresų ir laiko.
Pasirenka maisto tiekėjus be degustacijos.
Pastaruoju metu išbandyti vestuvių ar kitų ypatingų švenčių meniu nebėra mados reikalas, bet būtinybė. Agata Tom įspėja, kad vis daugiau tiekėjų, net ir anksčiau buvusių itin populiarių ir žinomų, tenka įtraukti į „juodąjį“ sąrašą, kurių nerekomenduoja rinktis dėl suprastėjusios maisto kokybės, blogo aptarnavimo, terminų nesilaikymo ir pan.
Pakviečia atlikėją, bet nepasirūpina techniniu scenos aptarnavimu.
Kartais jaunieji susiderina su žymiu dainininku dėl dalyvavimo jų vestuvėse, sutaria dėl honoraro, bet pamiršta, kad atlikėjui reikalinga scena, įgarsinimas ir visas techninis aptarnavimas. Vien mikrofono neužtenka, nes tik su tokiu įgarsinimu susigadinti savo įvaizdį gali bet kuri žvaigždė. Tad techninis aptarnavimas, garso specialistas bet kuriai šventei būtina kaip ir stalai prabangiausioms vaišėms.
Pamiršta arba nesureikšmina renginio vietos apšvietimo.
Kaip apšviesta vestuvių vieta turi įtakos netgi fotografijų ir video kokybei. Juk niekas nenori, kad visų svečių veidai būtų pamėlę ar violetiniai. O jei apšvietimas būtent toks, nes jaunieji nežinojo visų niuansų ir rinkosi spalvą pagal tai, kokia jiems patinka? Pasamdyti fotografai nebūtinai išdrįs trukdyti jaunuosius svarbiausią jų metų dieną dėl netinkamo apšvietimo ir fono nuotraukoms. Tad ši detalė taip pat itin svarbi, kad nesugadintų visų šventinių prisiminimų savais netinkamais atspalviais.
„Daug metų patirties reikia įgyti, kad žinotum visus niuansus. Nenuostabu, kad jaunieji ar jų tėvai, kurie prisideda prie šventės organizavimo, nepagalvoja apie daugybę dalykų. Tam ir esame mes, planuotojai ir koordinatoriai, kad viskas vyktų sklandžiai ir kokybiškai, kad jaunieji galėtų švęsti, linksmintis ir niekuo nesirūpinti. Mes esame dešinioji ranka ne tik jauniesiems, bet ir fotografams, kad nepraleistų geriausių akimirkų, kurias reikia įamžinti“, – dalinasi Agata Tom.
Negauna reikalingų leidimų fejerverkams, dronams, dangaus žibintams ir kitoms triukšmingoms ar pavojingoms pramogoms.
Vestuvių planuotoja tenkina įvairiausius jaunųjų įgeidžius dėl pramogų, prigalvoja ir pasiūlo pati įvairiausių naujovių. Pavyzdžiui, ar kada teko matyti, kaip jaunieji pjūklu pjauna milžinišką šakotį, kurio užtektų dviem šimtams žmonių pamaitinti? Kaip pasirūpinti, kad viskas būtų higieniška, skanu ir įspūdinga?
Tačiau Agata Tom atkreipia dėmesį, kad tam tikroms pramogoms taikomi ribojimai ir reikalingi leidimai. Nežinant visų niuansų, smagioji vakaro dalis gali tapti ne itin linksma, o vestuvių rengėjai gali sulaukti netgi baudų. Viena dažniausiai pasitaikančių situacijų, kai dėl per didelio triukšmo kviečiami policijos pareigūnai, kurie skiria baudas.
Neįvertina pramogų grėsmės: priešgaisrinių reikalavimų ar traumų tikimybės dėl slidžių grindų.
Kartais pramogos gali baigtis itin skaudžiai. Vieną tokių Agata pamena iki šiol. Kaimo turizmo sodyboje koncerto metu nuo leidžiamų dūmų grindinys tapo toks slidus, kad svečiai šokdami paslydo, o vienai baigėsi net kaulų lūžiu. Teko ne tik kviesti greitąją pagalbą, bet ir skubiai imtis kitų priemonių: raminti dalį šokiruotų svečių, vėdinti patalpas, rūpintis grindinio sausumu.
Kita galima grėsmė, kad nuo didelio kiekio dūmų gali suveikti priešgaisrinė signalizacija ir visus svečius bei patalpas aplieti vandeniu. Numatyti visas galimas grėsmes bei susidoroti su iškilusiomis – tai Agata Tom komandos rūpestis.
„Esu kaip pilkasis šventės kardinolas, preciziškai užtikrinanti jaunųjų svajonių išpildymą, tvarką, kiekvieną detalę, kad viskas bus laiku ir vietoje“, – sako Agata Tom.
Neužsako svečių vardų kortelių.
Kaip pasodinti svečius, kad artimiausi šeimos nariai būtų šalia, o svečiai vienas kitą pažinotų ir nesijaustų nesmagiai? Iš anksto išdėliotos svečių kortelės ant stalo išsprendžia šias problemas, kad nebūtų konkurencijos ir pykčių, kas sėdės prie jaunųjų, o kas toliausiame stalo kampe.
„Tokių mažų, bet svarbių smulkmenų yra aibė, viskuo pasidalinti ir visoms galimoms situacijoms užbėgti už akių – neįmanoma. Aukštasis pilotažas jas suvaldyti. Tenka ir vietoje operatyviai spręsti tam tikrus dalykus, kaip pavyzdžiui, iškviesti taksi už šimtą eurų, kad tik išvežtų per daug apsvaigusį svečią.
Suprantu, kad ne visi jauni žmonės gali samdytis vestuvių planuotoją, kad suorganizuotų nuo A iki Z. Bent susitikite pabendrauti ir pasikonsultuoti, kad šventė būtų įspūdinga arba atvykite į specialius mokymus vestuvių organizatoriams, kur bus atskleistos visos paslaptys“, – atskleidžia Agata Tom.