Nepatenkinti žiūrovai po koncerto: skundėsi triukšmu, eilėmis, autobusų trūkumu ir keistomis taisyklėmis

2023 m. liepos 27 d. 17:53
Aneta Kurowska
Antradienį Vingio parke vyko nemokamas koncertas, skirtas Vilniaus 700-osioms metinėms paminėti. Sausakimšame parke savo senus ir naujus kūrinius atliko ne tik žinomos Lietuvos žvaigždės, be ir svečiai iš užsienio. Nors organizatoriai džiaugiasi, kad pavyko pritraukti dešimtis tūkstančių žmonių, svečiai savo ruožtu, ne visi liko patenkinti.
Daugiau nuotraukų (27)
Trečiadienį, iš pat ryto, į MadeinVilnius.lt redakcijos el. paštą pradėjo plūsti nepatenkintų vilniečių laiškai. Vieni skundėsi eilėmis, kiti trankia muzika, tretiems nepatiko, kad apsauga iš jų atėmė viską, ką jie atsinešė.
„Eilės, eilės ir dar kartą eilės visur… milžiniškos eilės prie įėjimo, kur sargyba atlieka patikrinimus, kaip oro uoste ir atiminėja viską, net mažiausius skėčius, nors sinoptikai pranešė, kad galimai lis… Visi gėrimai ir užkandžiai buvo atiminėjami, net iš vaikų sausainių pakelius atimdavo ir mesdavo viską į bendrą konteinerį… Užteko kantrybės atstovėti eilėje ir ką nors nusipirkti, puiku, dabar braukis per daugiatūkstantinę minią į kitą galą prie tualetų ir ką gi ten randi, ogi vėl pusvalandinė eilė… O viskam pasibaigus savivaldybė paleido TRUMPĄ autobusą, kursuojantį kas 20 min ir sugebantį paimti gal, dešimtadalį laukiančių stotelėje…“, – rašo vilnietis.
„Koncertas puikus, bet va iškilo klausimas organizatoriams. Vandens ir užkandžių įsinešti praktiškai – misija neįmanoma (reklamuojant niekur nebuvo informuota apie tai), o ir apsauga net po moteriškas higienos priemones knisosi, bet va kažkodėl alkoholis (jis įstatymiškai tokiuose renginiuose uždraustas) liejosi laisvai. Kodėl?“ – retoriškai klausia kitas koncerto svečias.
Apsilankiusiems koncerte nepatiko ir tai, kad savivaldybė paleido autobusus, kurie žmones turėjo nuvežti iki pat Vingio parko estrados. Tiesa, autobusiukas buvo vienas, kursuojantis pirmyn atgal. O ir žmonių į jį telpą itin mažai, todėl dauguma iš Vingio parko vis tiek tiek ėjo pėsčiomis.
Jau išėjus iš Vingio parko, gyventojų laukė dar vieną staigmeną – daugelis paliko automobilius atokiau nuo Vingio parko, o iki jų dar reikėjo pavažiuoti viešuoju transportu. Viešąjį transportą rinkosi ir tie, kurie į renginį važiavo be nuosavos transporto priemonės. Čia gyventojų taip pat laukė nemaloni staigmena – autobusų arba reikėjo ilgai laukti, arba namo judėti pėsčiomis.
„Manau Vilniaus administracijoje įsidarbino melagiai ir aferistai! Taip gyrėsi, kad bus naktinių autobusų, bet deja žmonės laukė stotelėse tikėdamiesi kažko“, – rašo pasipiktinęs vilnietis.
Vingio parke vykstantys koncertai ne kartą socialiniuose tinkluose buvo kritikuojami dėl pernelyg garsios muzikos, trukdančios aplinkinių rajonų gyventojams miegoti. Kai kurie vilniečiai po „Jaunas kaip Vilnius“ koncerto jį lygino su neseniai vykusiu Rammstein grupės pasirodymu. Tada muzika nebuvo tokia tranki, kaip švenčiant Vilniaus jubiliejų.
„Pramiegojau į darbą, nes vakar iki 1 nakties su lova važinėjausi po namus, Rammstein net negirdėjau, o čia pavarė“, – rašo aplinkinių namų gyventojas.
Visgi ne visi koncertu liko nepatenkinti. Nors jame buvo padaryta daug organizacinių klaidų, gyventojai dėkoja miesto valdžiai už puikų vakarėlį.
Festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“ šiais metais koncertavo net dvi užsienio muzikos grupės, kurios atliko ir daugumai puikiai žinomus hitus, ir naujausius savo kūrinius. Viena iš grupių – visame pasaulyje puikiai žinoma „Bastille“, kita – „Clean Bandit“. Daugiau apie patį festivalį rašėme čia.
Oficialių skundų nebuvo
Oficialios miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ Viešųjų ryšių projektų vadovė Olga Malaškevičienė naujienų portalui „Lrytas.lt“ pateiktame komentare priminė, kad Viliaus miesto savivaldybė nebuvo gavusi nė vieno oficialaus skundo dėl mūsų organizuojamo renginio.
„Festivalį „Jaunas kaip Vilnius“ organizuojame jau antrus metus, pirmo festivalio metu jame apsilankė daugiau kaip 45 tūkstančiai žiūrovų, šiemet festivalis sulaukė dar didesnio skaičiaus lankytojų. Mums labai svarbi vilniečių ir Vilniaus svečių nuomonė apie mūsų organizuojamą renginį, todėl darome žiūrovų apklausas, – pernai festivalis sulaukė pačių aukščiausių įvertinimų. Šiemet irgi atliksime apklausą, kurios rezultatus analizuosime, kad kitais metais pasistengtumėme dar labiau atsižvelgti į festivalio lankytojų poreikius, kad visiems būtų kuo patogiau. Šiemet Viliaus miesto savivaldybė nebuvo gavusi nei vieno oficialaus skundo dėl mūsų organizuojamo renginio.
Vilniaus miesto gimtadieniui skirto festivalio organizavimui turėjome leidimą iki antros valandos nakties. Kadangi planavome, kad renginys suburs didelį žiūrovų skaičių, pasirūpinome, kad visas Vilniaus viešas transportas būtų nemokamas, autobusai kas pusvalandį kursavo iki trečios valandos nakties. Pačioje Vingio parko teritorijoje kursavo ir elektromobilis, skirtas žmonėms su judėjimo negalia, senjorams ir šeimoms su mažais vaikais.
Kaip ir kitų festivaliu metu į renginį negalima buvo suaugusiems žmonėms įsinešti gėrimų ir maisto. Taip pat įsinešti skėčių – tai plačiai paplitusi praktika pasaulyje didelių muzikos renginių metu. Skėčiais galima užgauti aplinkinius, jie taip pat riboja kitų renginio dalyvių laisvą judėjimą po teritoriją, taip pat ir matomumą“, – komentavo O. Malaškevičienė.
Suorganizuotas papildomas transportas
JUDU (SĮ „Susisiekimo paslaugos“) komunikacijos specialistė Greta Vasiliauskaitė atkreipė dėmesį į skaitytojos komentarą apie elektrinį autobusiuką, kuris renginio metu kursavo Vingio parko teritorijoje – šis autobusas buvo skirtas ne visiems renginio dalyviams, o individualių poreikių turintiems asmenims.
„Jis kursavo nuo Geležinio Vilko ir Gerosios Vilties gatvių sankryžos iki Vingio parko estrados.
Renginio metu buvo organizuotas ir šis papildomas viešasis transportas – specialius autobusas „Arkikatedra – Vingio parkas“, kuris kursavo nuo 16 val. iki 2 val., kas 15 minučių ir naktinių maršrutų autobusai – N101, N102, N103, N104, N105, kurie važiavo kas 20–38 minutes iki 2:20 val.
Taip pat renginį nemokamu viešuoju transportu iki 23 val. buvo galima pasiekti šiais maršrutais:
Iki Gerosios Vilties stotelės keleiviai galės atvykti 2G, 21, 22, 23, 29, 54 maršrutų autobusais ir 4, 6, 12, 16 maršrutų troleibusais. Iki Vingio parko stotelės – 24 autobusų maršrutu ir specialiuoju maršrutu „Arkikatedra – Vingio parkas“. Iki Mikalojaus Konstantino Čiurlionio stotelės – 3G, 23, 73 maršrutų autobusais bei 10 ir 17 maršrutų troleibusais. Iki Latvių stotelės – 21 maršrutų autobusais“, – komentavo JUDU (SĮ „Susisiekimo paslaugos“) komunikacijos specialistė Greta Vasiliauskaitė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.