„Mūsų atvejis panašus, norėčiau, kad apie tai sužinotų visi, prižiūrintys neįgaliuosius, nes ir jie, kaip ir mes, gali tapti videokamerų ir elektroninių spąstų aukomis“, – sakė šiaulietė.
Aštuoniasdešimtmetis jos vyras, kuriam po insulto nustatyta sunki negalia, turi automobilį su mechanine pavara, kurio negali vairuoti. Tad jį vežioja žmona.
Vieną vidurvasario dieną moteris atvežė vyrą prie vaistinės ir, kadangi daugiau nebuvo laisvų vietų, automobilį pastatė neįgaliesiems skirtoje vietoje.
Mašinoje sėdėjęs neįgalus jos vyras su savimi turėjo neįgalumo pažymėjimą, neįgaliesiems skirtą automobilio kortelę, tačiau pamiršo ją padėti ant mašinos priekinio lango.
Stovinčią mašiną be šios kortelės užfiksavo vaizdo kameros, tad neįgaliam automobilio savininkui buvo paskirta administracinė bauda.
„Pranešimas apie tai buvo atsiųstas elektroniniu paštu mano vyro adresu, tačiau siuntėjo adresas buvo neaiškus, susidarė iš daugybės raidžių ir brūkšnelių, ir dar su prierašu „no reply“ – nereikia atsakyti, todėl bijodamas sukčių vyras laiško net neatidarė“, – pasakojo moteris.
Tik vėliau pora sužinojo, kad šiuo laišku buvo pranešta, jog neįgaliajam skirta 15 eurų bauda. Laiku jos neapmokėjus bauda išaugo iki 60 eurų.
Šiaulietė dar bandė aiškintis, kreipėsi į savivaldybę, nurodė, kad ji vairavo mašiną, pateikė vyro turimus neįgalumo pažymėjimą, automobilio statymo kortelę, tačiau paaiškėjo, kad kreipėsi per vėlai.
„Teko susimokėti 60 eurų baudą. Tačiau iki šiol stebiuosi, kodėl neįgaliajam negalėjo atsiųsti pranešimo paštu, kuri gavę būtume laiku išsiaiškinę situaciją, o persiųstas elektroninis laiškas, ir dar iš neaiškaus siuntėjo. Na kiek senyvo amžiaus žmonių tai suprastų?
Dabar išėjo taip, kad teisėtai pastatęs automobilį neįgaliesiems skirtoje vietoje, turėdamas neįgalumą patvirtinančius dokumentus, pats nevairavęs neįgalusis buvo nubaustas, apie tai laiku nesužinojo, ir bauda dar padidėjo iki 60 eurų.
Todėl ir noriu perspėti kitus žmones, prižiūrinčius neįgaliuosius, kad skaitytų ir visus neįgaliajam siunčiamus nežinomųjų laiškus, nors žiniasklaida nuolat ragina saugotis sukčių. Kitaip galima tapti elektroniniu „spąstų“ aukomis“, – teigė šiaulietė Palmyra.
Ir antra, pasak jos, tai parodė, kad už žmogų šioje situacijoje svarbesnė nepadėta ant automobilio palangės kortelė.