Grįžus iš vaistinės – neatitikimas. Įtarimą šiauliečiui sukėlė vaistininkės užrašas

2019 m. rugpjūčio 15 d. 20:34
Marius P.
Norėčiau pasidalinti savo karčia apsilankymo vaistinėje patirtimi. Kas atsakys už žalą?
Daugiau nuotraukų (4)
Praėjus savaitei po antibiotikų vartojimo atėjau į vieną vaistinę Šiauliuose nusipirkti probiotikų. Vaistininkė man pasiūlė maisto papildus „Bactolife Boulardi“ ir „Bactolife Yogurt“. Ant pakuočių užrašė, kaip vartoti: vienų papildų 1 tabletę po valgio, kitų – 2 tabletes.
Pradėjus vartoti tabletes, antrą dieną atsirado ypač skausmingi, aštrūs ir dažni viduriavimo simptomai, kurie tęsiasi iki šiol.
Perskaičius vartojimo instrukciją ant dėžutės paaiškėjo, kad didžiausia dienos dozė yra 1 tabletė. Išeitų taip, kad paklausę vaistininkės nurodymų maksimalią dozę viršijau 3 kartus...
Klausimas: kaip garsi vaistinė gali leisti tokias klaidas? Kas atsakys už klaidingą vartojimo dozavimą, sukeltą nedarbingumą ir žalą? Pridedu nuotraukas.
***
Laiške minėtos vaistinės atstovės teigimu, kiekvienu konkrečiu atveju papildų dozė gali būti koreguojama individualiai.
„Gerąsias bakterijas reikia vartoti taip, kaip rekomenduoja gydytojas ar vaistininkas.
Daug informacijos yra preparatų informaciniuose lapeliuose, tad neturint galimybės pasikonsultuoti su specialistais, svarbu vadovautis juose parašyta informacija. Tačiau gydytojų ar farmacijos specialistų pateiktos rekomendacijos, atsižvelgiant į kiekvieno žmogaus konkretų atvejį, jo būklę, vartojamus vaistus ir pan., gali skirtis nuo informacijos, pateiktos preparatų rekomendacijose.
„Bactolife Yogurt“ ir „Bactolife Boulardi“ yra maisto papildai, kurių sudėtyje yra gerųjų bakterijų. Šie probiotikai turi skirtingas gerųjų bakterijų rūšis, kai kuriais atvejais papildančias viena kitą.
Dažniausiai specialistai rekomenduoja vartoti vienos rūšies probiotikus, bet išskirtiniais atvejais, jei pacientas vėliau pradeda gerti probiotikus, jei jau skundžiasi antiobiotikų sukeltais negavimais ir reikia ne tik profilaktikos, bet ir pagalbos organizmui susitvarkyti su jau patiriamu šalutiniu antibiotikų poveikiu, vaistininkai rekomenduoja vartoti platesnį gerųjų bakterijų spektrą, tad gali rekomenduoti abu maisto papildus.
Klinikinių tyrimų metu įrodyta, kad probiotikų vartojimas negali sukelti tokių pašalinių reiškinių, kaip viduriavimas. Priešingai, net ir pavartojus didesnį probiotikų kiekį, galėtų grėsti nebent visai kitas pašalinis poveikis – vidurių užkietėjimas.
Tokie virškinimo sutrikimai kaip viduriavimas, pilvo skausmai, pūtimas, silpnumas dažniausiai pasireiškia būtent dėl plataus spektro antibiotikų vartojimo“, – paaiškino atstovė.
vaistinėvaistininkė^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.