Turtuolių kaimynyste džiaugėsi neilgai – dabar naktimis kenčia tikrą košmarą

2018 m. spalio 6 d. 22:08
Kažin kodėl turtingas kaimynas mūsų šalyje visada jaučiasi pranašesnis už savo neturtingą kaimyną? Kažin kodėl tik mūsų šalyje turtingas kaimynas sugalvoja savo taisykles, kurių privalo laikytis neturtingas kaimynas? Ir kažin kodėl užsienyje to niekada nepamatysi? Panašu, kad mūsų ponai pamiršo, kad mes seniai gyvename ne vergvaldžių laikais. 
Daugiau nuotraukų (3)
Papasakosiu jums dabar vieną istoriją, kuri pravers tiems, kas svajoja nusipirkti namą. Galbūt perskaitę ją daugelis susimąstys ir daug atsakingiau rinksis vietą. 
Svajonių kaimynai virto monstrais
Kartą viena vidutinio amžiaus pora nutarė persikelti gyventi iš vienkiemio į gyvenvietę. Žmonės turi vidutines pajamas, todėl negalėjo sau leisti nusipirkti prabangaus namo. Nedidelis namelis gyvenvietės pakraštyje puikiai atitiko jų lūkesčius. Laimingi, kad rado tinkamą variantą, jie greitai persikėlė į naują vietą džiaugdamiesi, kad jų kaimynai, gyvenantys didžiuliuose išpuoselėtose namuose, yra turtingi, protingi, aukštas pareigas užimantys žmonės.
Kadangi šeima turi didelį šunį ir katiną, prieš atsikraustant į naujus namus jie nepamiršo atsiklausti savo kaimynų, ar tie neprieštarautų, kad su jais gyventų ir gyvūnai. Kaimynai neprieštaravo. Visi buvo laimingi. Šeima po truputį remontavo savo nedidelį namą stengdamasi išlaikyti draugiškus santykius su visais savo kaimynais.  
Tačiau praėjus kuriam laikui viskas kardinaliai pasikeitė. Turtingi kaimynai, prieš tai buvę mandagūs ir draugiški, kažkodėl netikėtai pavirto tikrais monstrais. Pora ilgai svarstė, kokia galėjo būti tokio staigaus jų pasikeitimo priežastis. 
Neįtiko triukšmaujantis šuo 
Iš pradžių kaimynams užkliuvo šeimos šuo, gyvenantis aptvare. Neva, per garsiai loja, trukdo ilsėtis. Liepė nupirkti šuniui specialų elektrinį antkaklį. Pora paaiškino, kad šuo garsiai loja tik todėl, kad dar nėra pripratęs prie naujos aplinkos. Tačiau tą antkaklį nusipirko. Jiems skaudėjo širdį žiūrint į savo augintinį, kaip jis kankinasi su tuo antkakliu dėl kaimynų užgaidų. Kiekvieną kartą sulojus, gyvūnui į kaklą antkaklis paleisdavo elektros srovę. 
Bet baisiausia, kad tas antkaklis mažai ir padėjo. Šuns prigimtis yra gint savo teritoriją bei savo šeimininką. Pamačius nepažįstamą žmogų, gyvūną, pravažiuojantį automobili, jis vis tiek pradėdavo loti nepaisant to skausmo, kurį sukeldavo elektrinis antkaklis. 
Kaimynų pykčiui nebuvo ribų. Jie pradėjo grasinti baudomis bei policija. Šeima stengėsi išvengti konflikto ir bereikalingų nuostolių. Suprasdami, kad negali užrišti šuniui burnos ir užmigdyti negali, nes šuo yra jų šeimos narys, jie sugalvojo išeiti – nakčiai šunį uždaryti savo namuose. 
Galvojote tai pagerino esamą situaciją? Nieko panašaus. Šuo, išgirdęs įtartinus garsus, lojo ir būdamas namuose. Kaimynai neva girdėjo tą lojimą ir toliau pyko.  
Situacija priėjo iki to, kad naktį pora privalo išvežti sulojusį šunį kur nors atokiau nuo namų, kad tik kaimynai galėtų ramiai išsimiegoti...
Turėdami tokią didelę problemą dėl šuns šeima bijo net pagalvoti, kas būtų, jei jie išleistų į lauką katiną. Vienas iš kaimynų turi mažą šuniuką. O ką, jei katinas jį kaip nors nuskriaus? Arba sugalvos atlikti gamtinius reikalus kur nors kaimynų gėlynuose? Įsivaizduojate, koks triukšmas kiltų tokiu atveju? 
Todėl vargšas gyvūnas taip ir vargsta uždarytas namuose. 
Turi būti mirtina tyla
Gal naujame name įsikūrusi šeima kaip nors su laiku ir susitaikytų su faktu, kad jų gyvūnai trukdo jų kaimynams. Tačiau kaimynų pretenzijų sąrašas didėja tokiu greičiu, kad susitaikyti nepavyksta. 
Dabar pora jau yra kalta ir dėl to, kad kaimynų kieme dingo ežiukai. Kad iš miško neatbėga stirniukai. Kad poros automobilis, pravažiuojantis pro kaimynų namus neasfaltuotu keliu, sukelia dulkes. 
Neleidžiama šeimai klausytis ir muzikos. Kaimynai ir čia sukūrė savo taisykles. Jokios muzikos nuo 19 iki 21 valandos vakaro! Nes tokiu laiku jie grįžta iš darbo ir nori pailsėti. Muzikos galima klausytis negarsiai tik nuo 21 vakaro iki 22 vakaro. Po to turi įsivyrauti mirtina tyla. Negalima garsiau paleisti muzikos ir savaitgaliais.
Ir kas skaudžiausia, visos šios pretenzijos būna išreikštos tokiu pažeminančiu tonu, kad žmogus iš karto jaučiasi nepilnaverčiu. Savotišku vargeta, privalančiu žinoti savo vietą…
Ir ką dabar tokioje situacijoje gali patarti žmonėms? Nusispjauti ir gyventi savo gyvenimą nepaisant ponų užgaidų? Kas reikštų – karas be galo be krašto. O gal visgi ponams reikia prisiminti, kad žmonės nėra gyvūnai ir pradėti su jais elgtis taip, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi? 
Panašu, kad mūsų šalyje turtingi pamiršo, kad mes gyvename demokratinėje valstybėje, kurioje visų žmonių teisės ir pareigos yra lygios. O gal visgi nėra?
Turinys pirmą kartą publikuotas 2018 metų spalio 6 dieną.
Kaimynaimonstraiteroras
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.