Kai kas iš tų griausmingų žemų dažnių aparatūrų buvo tokios nesuderintos, kad nuo vibracijos, rodės, asfaltas lankstosi.
O jau jeigu būtų koks praeivis su silpnesne širdimi pasitaikęs, tai jam nuo „bumčikų“ vibracijos ir mega garso galėjo širdis sustoti.
Ir ką reikėtų su tokiais bepročiais daryti? Sako, jie tokiu būdu svaiginasi. Tegul. Bet kuo čia dėtas aš, mano šeima, aplinka? O gal reikėtų daryti kaip kitose šalyse – tokius bausti?
Gal užtektų tiems „buduliams“ kokį dešimtį paskaitų apie kultūringą elgesį paskaityti? Bet daryti kažką reikėtų. Ne veltui pasaulyje egzistuoja posakis: „Požiūris į triukšmą atspindi šalies civilizaciją.“ Pagal šį požiūrį, deja, vis dar nesame europietiška šalis.
***
„Bendraukime“ primena, kad Administracinių teisės nusižengimų kodekse nurodoma, kad šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas, grojimas muzikos instrumentais be kitais garsą skleidžiančiais aparatais arba kiti panašūs veiksmai yra viešosios rimties trikdymas.
Triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, užtraukia baudą nuo dvidešimt iki aštuoniasdešimt eurų.
Pakartotinai padarytas administracinis nusižengimas užtraukia baudą nuo aštuoniasdešimt iki trijų šimtų eurų.
Už administracinius nusižengimus, padarytus viešojoje vietoje vykstančiame renginyje, gali būti skiriamas draudimas lankytis viešosiose vietose vykstančiuose renginiuose nuo vieno mėnesio iki vienų metų.