Merginos svajones apie kelionę aptemdė akistata su senu priešu

2014 m. lapkričio 4 d. 09:23
Anonimė
Nemėgstu nei rašyti, nei skųstis, nerašau negražių komentarų ir nenoriu lieti nepasitenkinimo, tačiau prieš keletą dienų susidūriau su ypatingai keista situacija, kurią išgyvenau ir su ja susitaikiau, bet vis tiek norėtųsi pasidalinti istorija, kaip visai netyčia pasiskolinau pinigų iš netgi ne vieno, o kelių draugų. Vis dar svarstau apie šitą reiškinį ir vis dar nežinau, ar jis labai ar nelabai blogas ir kiek nepatenkinta esu.
Daugiau nuotraukų (1)
Nesu etatinė paskolų ėmėja, nors, tiesa, studentavimo laikais turėjau pasiėmusi paskolą studentiškomis sąlygomis (senokai jau grąžinta ji), bet prieš keletą dienų susiklostė tokia situacija, kad gavau tikrai labai gerą kelionės pasiūlymą ir reikėjo atsakyti labai greitai, ar perku tą kelionę, ar ne.
Gal ir sarmata neturėti sąskaitoje santaupų būnant 27 metų, bet tokia jau mano padėtis. Taigi, paskaičiavau, kiek man kainuotų ta kelionė be nuolaidos (ją šiaip ar taip planavau išsvajotosioms žiemos atostogoms), jeigu ją pirksiu vėliau – kai gausiu algą. Ir paaiškėjo, kad net jeigu imsiu 3000 litų paskolą su prie jos prisidedančiomis palūkanomis ir mokesčiais, vis tiek dabar nupirkta kelionė kainuos mažiau – pasiūlymas buvo tikrai labai geras.
Paskolą pasiėmiau paskolų bendrovėje „Savy“. Rinkausi iš kelių variantų, patampiau paskolų terminų juostas ir šita bendrovė tiesiog buvo pigiausia (gal dėl pigumo ir prašoviau, tikrai nedariau išsamios greitųjų kreditų analizės).
Atrodytų, kad čia galėtų mano istorija ir baigtis – gavau paskolą, gavau barti iš artimųjų, kuriems pasisakiau apie šį poelgį (nes „kaip gi čia šitaip“), tikriausiai gausiu barti ir čia. Grąžinsiu paskolą, galbūt kažkas sakys kad negrąžinsiu, ir tai tiek tos istorijos.
Bet štai kitą dieną po paskolos gavimo, kai sėdėjau laiminga mintyse planuodama savo atostogas, gavau žinutę iš gero draugo, kurioje buvo kompiuterio ekrano nuotrauka (printscreen-aut.past.) „Paysera“ sistemos, kurioje užfiksuotas mano vardas ir pavardė (kai ėmiau paskolą man reikėjo ten užsiregistruoti).
Pirma mintis buvo: „Kas čia?“ Ir dar: „Kaip šis žmogus gali matyti mano duomenis?“
Sutinku, kad gal mano kaltės čia taip patyra nemažai, nes, pripažįstu – neišstudijavau išsamiai visko apie mano paskolos davėją, tik supratau bendrą principą, kad ten skolina žmonės žmonėms.
Tik nemaniau, kad: a) jie galės matyti mano duomenis ir b) kad mano draugai ką nors žino apie šitą bendrovę. Pripažinsiu – nors imdama paskolą nemaniau daranti kažką labai negero, be to, žinau, kad tą ją tikrai grąžinsiu, vis tiek nėra labai malonus pats paskolos ėmimo faktas. Dėl to ir nesiskolinau iš draugų ar giminių – nenorėjau, kad kas nors sužinotų, kad esu dar viena eilinė paskolos ėmėja, nes, kad ir kaip liūdna, bet paskolos siejasi su nepritekliumi ir, kažkodėl, negrąžinimu. O va, prašau – vis tiek pasiskolinau iš vieno gero draugo ir dar su palūkanomis (gal jis pats man būtų paskolinęs ir už „ačiū“).
Baisiausia buvo tai, kad, supratusi, jog per „Paysera“ galiu pamatyti visus vardus žmonių, kurie ir suskolino man tuos 3000 litų (paskolina daug žmonių po truputį ir, kai susirenka visa suma, tada gauni paskolą), pamačiau dar daugiau matytų vardų ir pavardžių... Dar du geri pažįstami. O viso šito reikalo viršūnė – vienas man paskolinęs asmuo yra iš mano „juodojo sąrašo“, kurį susidariau dar paauglystėje.
Nuotaika tikrai labai subjuro - prisiskolinau iš draugų ir iš priešų, o norėjau tik tyliai ramiai, niekam nežinant, pasiimti paskolą išsvajotai kelionei.
Kai jau apsiraminau ir dar kartą perskaičiau paskolos sutart,į pamačiau, kad viskas ten parašyta, tik neužfiksavau tos informacijos skaitydama pirmą kartą.
Vis dar nesmagiai jaučiuosi prasiskolinusi pažįstamiems ir ketinu paskolą atiduoti kaip įmanoma greičiau ir nusikratyti šitos moralinės pečius slegiančios naštos.
Nors paskolą pasiėmiau ilgesniam laikui, jau sumažinau savo mėnesio išlaidas iki mažiausių įmanomų ir paskolą atiduosiu per kelis mėnesius.
***
Atsako virtualią paskolų platformą „Savy“ administruojančios įmonės „Bendras finansavimas“ direktorius Vytautas Zabulis:
„Savy“ platforma yra skolinimosi būdas, kuris apjungia norinčius pasiskolinti ir norinčius paskolinti žmones. Tai suteikia galimybę skolintis ne iš banko ar greitųjų kreditų bendrovių, o iš asmenų tiesiogiai.
Kiekvienas pasiskolinti norintis žmogus, užėjęs į mūsų platformą, turi perskaityti skolinimosi sąlygas ir su jomis sutikti. Tuomet žmogus pateikia prašymą pasiskolinti tam tikrą sumą, o mes patikriname jo tapatybę, atliekame jo mokumo vertinimą. Po to patalpiname to žmogaus prašymą, kuris yra ir kvietimas kitiems žmonėms skolinti.
Norintys paskolinti žmonės tada mato reikalingą sumą, skolinimosi sąlygas. Jei žmogus nusprendžia skolinti, jis pasirašo tiesiogiai sutartį su tuo žmogumi.
Mūsų visa komunikacija skirta pranešti žmogui, kad jis skolinasi ne iš bendrovės, o iš kitų žmonių, kurie gali paskolinti. Tą turėjo žinoti ir mūsų klientė. Kai surenkama visa paskolos suma, automatiškai sudaroma bendroji paskolos sutartis ir sutartys su kiekvienu skolintoju atskirai. 
Mes esame užsiregistravę Valstybinėje duomenų apsaugos inspekcijoje ir tvarkome visus duomenis pagal įstatymus.  Skolinantys pinigus žmonės iš anksto nemato, kam konkrečiai skolina pinigus. Jie šią informaciją gauna tik tada, kai sudaroma sutartis su besiskolinančiu žmogumi.“
PaskolaSavyPaysera
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.