Kreipėmės į gydytoją ir pradėjome visokius tyrimus. Jie parodė, kad dukrai - plaučių uždegimas ir nedidelė alergija namų dulkėms.
Kai apsilankėme pas specialistę Santariškių klinikose, ši taip pat diagnozavo alergiją ir pridūrė, kad ji - kaip gėlė, lėtai skleidžiasi. Tad dukrai išrašė į burną purškiamų hormonų. Tačiau suvartojus jų kursą, dukros situacija nepagerėjo.
As vėl kreipiausi į vaikų gydytoją ir nusprendėme, kad reikia ryti žarną. Tą tyrimą atliko Santariškių klinikose. Diagnozė - gerklės erozija, skrandžio uždegimas, dvylikapirštės žarnos erozija, refliuksas (skrandžio liga. - Red.). Paaiškino, kad dukrai dėl to pilve ir kaupėsi dujos.
Dukra gydėsi gan ilgai, jai lyg ir pagerėjo. Tačiau kai jai buvo 14 metų, su klase išvyko visai dienai į kelionę. Žinoma, suruošiau dietinio maisto, tačiau kelionės metu ji pasivaišino klasės draugų maistu... Vėlai vakare grįžo skaudančiu skrandžiu.
Susiskambinau su gydytoja, ji patarė vėl pradėti gerti omeprozolį. Po trijų dienų skausmo dukrą ištiko priepuolis: pradėjo netekti sąmonės, vemti, o skausmas, kaip ji apibūdino, lyg kažkas būtų verdančio pilve. Atvažiavusi greitoji suteikė pirmąją pagalbą ir nuvežė į ligoninę.
Ligoninėje dukrai pastatė klizmą, davė vaistų, paskyrė dietinį maitinimą ir po kelių dienų rijo žarną. Skrandyje rado papulę, padare tyrimą.
Ir paaiškėjo, kad dukrai negalima pieno baltymo vartoti. Todėl jai nuo vaikystės pilve kaupėsi dujos, o jos ir gadino visą sveikatą.
Dabar dukrai jau 15 metų. Dukra nevartoja pieno baltymo, nes žino, kas jai gresia.
Apmaudžiausia, kad ligos ieškojome penkerius metus. Labai norėčiau plaučių gydytojai pasakyti, kad ji suklydo ir marino vaiką hormonais. Keista ir tai, kad per pirmąjį žarnos rijimą gastrologė nenustatė, jog dukra netoleruoja pieno baltymų.