Taigi, atrodo, viskas paprasta, įmonė patyrė didesnes išlaidas, tai kodėl gi tas išlaidas neperkėlus galutiniam vartotojui, užuot ieškojus lėšų MMA padidinimui kitose įmonės srautuose (pavyzdžiui, įmonės pelne)?
Na, bet visa bėda ne čia. Ar premjeras Algirdas Butkevičius nepranešė viešai visoms Lietuvos įmonėms, kad jeigu dėl MMA padidinimo įmonės patirs finansinių sunkumų, jos galės kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją dėl MMA padidinimo atidėjimo?
Taigi jeigu pastaroji įmonė „Fabeta“ susidūrė su tam tikrais finansiniais sunkumais, tai kodėl ji nesikreipė į Mokesčių inspekciją dėl MMA padidinimo atidėjimo? Ji tiesiog nutarė pakelti paslaugos kainą... O galbūt ši įmonė neturi jokių finansinių sunkumų, todėl niekur ir nesikreipė?
Visiems linkiu gauti kuo mažiau tokių sąskaitų...
Lrytas.lt primena, kad nuo sausio 1 d. MMA pakelta iki 1000 litų.
UAB „Fabeta“ teisininkas Vytautas Lužys:
„Nemanau, kad mūsų įmonė kažkuo išskirtinė, visi kelia arba kels. Mes negalime mums primesto MMA padidinimo išskaičiuoti iš savo pelno. Turime nusistatę 5 proc. pelno normą, taip ir dirbame. Kol kas dėl jokių išimčių nesikreipėme į VMI.“
Darius Buta, VMI atstovas spaudai:
„Kol kas nesame gavę prašymų atidėti mokesčių mokėjimą konkrečiai dėl to, kad buvo padidintas MMA. Žinoma, gauname prašymų atleisti nuo mokesčių, bet nėra nurodoma, kad toks prašymas būtų susijęs būtent su MMA pakėlimu. Gali būti, kad tokių prašymų sulauksime vasarį, mat tuomet bus pradėtas mokėti didesnis MMA ir mokamas gyventojų pajamų mokestis.“