2024 m. „Volvo XC90“ testas: kuo unikalus švediškas septynvietis flagmanas

2024 m. gruodžio 2 d. 18:58
„Motorai“
Nuo 2014 m. metų gaminamas antros kartos didžiausias „Volvo“ SUV „XC90“ šiemet sulaukė dar vieno atnaujinimo, taip pratęsiant jo gyvavimo ir aktualumo rinkoje laiką.
Daugiau nuotraukų (25)
Nes dar prieš pasirodant vien tik elektra varomam „Volvo EX90“, su kurio apžvalga galite susipažinti čia, buvo kalbama, kad šis didžiausias gamintojo elektromobilis pakeis dešimtmetį gaminamą „XC90“, kurio buvo parduota beveik 1 mln. mašinų.
Bet tokie buvo planai – vairuotojams neskubant sėsti į elektromobilius, o motyvacijai dar labiau menkstant kai ne vienoje šalyje buvo panaikintos kompensacijos alternatyvia energija varomam transportui, realybė pasirodė kur kas labiau gyvenimiška nei norėta.
Tad elektromobilumo pagreitis sulėtėjo (nors nepaneigsi, kad ši energijos rūšies transformacija yra negrįžtamas procesas), o ir gamintojai tik šiemet pradėjo skaičiuoti pirmąjį pelną nuo parduotų elektromobilių (anksčiau pelningai veikė tik vien elektrines mašinas gaminantis „Tesla“), tad be tradicinių ar, dar geriau, hibridinių pavarų, kol kas toli nenuvažiuosi.
Grįžkime prie neseniai dar kartą atnaujinto „Volvo XC90“, kuris skirtas tiems, kam reikia didelio septynviečio SUV, bet dar nėra pasirengęs sėsti į elektromobilį „EX90“. Norint išlaikyti modelio aktualumą rinkoje, buvo atnaujinta išvaizda – sumontuoti kitokie siauresni priekiniai žibintai (gale jie tapo tamsesni), pakeista grotelių išvaizda, ant variklio gaubto atsirado daugiau briaunų.
Ir, kas unikalu šioje klasėje (bent jau taip sako gamintojas), kad tai yra vienintelis „Premium“ SUV, kurio iš tinklo įkraunama hibridinė versija gali turėti septynias sėdimas vietas. Žinoma, toks yra ir gerokai pigesnis „Hyundai Santa Fe“ (jo apžvalgą rasite čia), bet akivaizdu, kad švedai konkurentais įvardina vokiškus modelius. Iš tinklo įkraunamo hibridinio „Volvo XC90“ 18,8 kWh talpos akumuliatorius (naudojama 14,7 kWh) yra sumontuotas tarp priekinių sėdynių, taip neužimant papildomos vietos bagažinėje.
Kurioje iš esmės ir sėdės keleiviai, jei norėsite išnaudoti visas septynias sėdimas vietas (mažiausia bagažinės talpa bus 316 litrų, didžiausia – 1816 l). Ir čia radau pranašumą, palyginti su taip pat septynviečiu elektriniu „EX90“ – kadangi elektromobilio didelės talpos akumuliatoriai sumontuoti dugne, trečioje sėdynių eilėje vietos iki lubų lieka mažiau nei „XC90“ – visa tai pamatysite vaizdo apžvalgoje.
Na, o pačiame salone pasikeitimas akivaizdus – mažą 9 colių multimedijos ekraną pakeitė žymiai didesnis 11,2 colių ekranas. Kaip ir anksčiau, čia naudojama „Android“ operacinė sistema, tačiau dabar vartotojo aplinka panaši į esančią naujame „EX90“. Tiesa, čia vis dar nėra įprastos „Android Auto“ sąsajos (galima naudotis „Apple CarPlay“, jei turite „iPhone“) – vienintelis logiškas paaiškinimas yra tas, kad tiesiog prisijungę prie sistemos su savo „Google“ paskyra, galite naudotis iš esmės visomis tomis pačiomis programomis, kurios galimos ir jūsų „Android“ telefone.
Su atnaujinimu buvo pagerinta garso izoliacija, papildomai galimi laminuoti šoniniai stiklai su dar geresne izoliacija – tikrai verta parinktis, nes, kartu su pneumatine pakaba, didysis „Volvo“ SUV važiuoja oriai, solidžiai ir komfortiškai. Nebeliko dyzelinių versijų, tad dabar pigiausiai kainuoja modelis su benzininiu 2.0 l 250 AG motoru ir visais varančiaisiais ratais – tokio modelio kaina prasideda nuo 74 703 eurų, „Sixt Leasing“ automobilių veiklos nuomos kaina yra nuo 1555 eurų.
Tiesa, net gamintojas nurodo, kad degalų sąnaudos yra 8,5 l/100 km, tai realybėje mažesnių nei 10 l/100 km benzino sąnaudų tikėtis neverta. O jei norite važiuoti taupiau, kitas (ir vienintelis) jūsų pasirinkimas – net 455 AG pasiekiantis iš tinklo įkraunamas hibridas (kainuojantis nuo 90 343 eurų), vien tik elektra galintis nuvažiuoti iki 71 km (bandymo metu iškrautu akumuliatoriumi benzino sąnaudos buvo 6,7 l/100 km).
Tokį hibridą rekomenduočiau rinktis ir tiems, kas mėgsta važinėti dinamiškiau – nors ir iš 250 AG keturių cilindrų turbobenzininio motoro galima išspausti padorų pagreitį (įsibėgėjimas iki 100 km/h užima 7,7 sekundes, „Plug-in“ hibridas įsibėgėja per 5,4 sekundes), bet teks palaikyti aukštus sūkius, tad galingiausi BMW, „Audi“ ar „Mercedes-Benz“ šešių cilindrų motorai skamba solidžiau.
Daugiau apie atnaujintą „Volvo XC90“ žiūrėkite vaizdo medžiagoje.
VolvoTestaselektromobilis
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.