„Žinių radijo“ laidoje „Piko minutės“ primenama, kad šis dizaineris yra kone visų „Jaguar“ automobilių modelių išvaizdos autorius, savo laiku kūręs stilingus ir įdomius automobilius.
Tačiau neseniai jo parodyta ateities vizija, kaip 2030 m. turėtų atrodyti ateities automobilių interjerai, šokiravo ne vieną.
Pavyzdžiui, paimtas „Porsche 911“ modelio interjeras, kuris visiškai perdarytas.
Didieji automobilių gamintojai pastaraisiais metais aktyviai dirba su natūraliomis ir ekologiškomis medžiagomis – ypač kuriant automobilių interjerus. Dažniausiai tai yra perdirbtos medžiagos ar perdirbtos augalinės kilmės produktai, netinkami niekur kitur.
Atrodytų, kad tuo jau nieko nenustebinsi, tačiau I.Callum'as nustebino.
Jis automobilio interjerui pasiūlė naudoti maisto atliekas. Tarkime, vietoje detalių iš plastiko, britas siūlo naudoti kiaušinių lukštus, maišytus su graikiškų riešutų kevalais.
Iš pasibaigusio galiojimo ryžių ir lęšių gaunamas pusiau permatomas plastikas, kuris, anot dizainerio, puikiai tinka automobilyje esantiems mygtukams su vidiniu apšvietimu.
Iš kavos pupelių ankščių ir apvalkalo, kuris niekur nenaudojamas, galima pagaminti kietą ir ugniai atsparią medžiagą, kurią galima naudoti centrinėje konsolėje.
Norint suteikti įdomesnę spalvą, į šias medžiagas jis siūlo įmaišyti morkų arba medžių lapų.
Sėdynių karkasams gaminti I.Callum'as panaudojo nebetinkamus nešioti ir perdirbimui atiduotus drabužius. Tiksliau – džinsus, kuriuos sukapojo į smulkias daleles, presavo ir sumaišė su bulvių ar kukurūzų krakmolu bei užpylė smala.
Štai apmušalams tinka medžiaga, pagaminta iš senų plastikinių butelių.
Kojų kilimėlius jis pagamino iš žvejybinių tinklų.
Taigi technologijos leidžia gaminti įvairias detales beveik iš bet ko – tereikia įjungti šiek tiek fantazijos.